Ümit Erdem

Biyografi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünden 1993 yılında mezun oldu, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümünde tamamladı. İş yaşamına Şişecam’da başladı 2002 yılına dek Eğitim ve İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalıştı. Şirketin yeniden yapılanma projesinde “İnsan ve Örgüt Proje Lideri” olarak görev aldı.

2011’e kadar olan süreyi, ise “masanın diğer tarafında” geçirdi. Soysal Eğitim Danışmanlık’ta İçerik Bölüm Müdürü olarak, farklı İK projelerini ve esas olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük etkinlikleri arasında yer alan Perakende Günleri’nin “içerik geliştirme” çalışmalarını yürüttü. Bir sektör dergisi olan Merhaba’nın yayına hazırlanmasını kapsayan süreçteki tüm içerik yönetimi çalışmalarını gerçekleştirdi. Farklı sektörlerden profesyonellere yönelik hazırlanan eğitim, konferans gibi etkinliklerin içeriklerini oluşturdu, kurguladı ve akışı yönetti.

Türkiye’nin ilk işveren markası iletişimi ajansı Civitas EBA’nın Genel Müdürü olarak 2011-2017 yılları arasında iç iletişim üzerine çalıştı, üzerinde yoğunlaştıkça, “çalışan bağlılığına” olan inancı daha da arttı. Şimdi, kurucusu olduğu İK’ya özel yaratıcı ajans HERKES DAHİL’de ekibiyle birlikte; şirketlere, mevcut ve potansiyel çalışanlarda “çalışılabilecek en iyi yer” algısı yaratmak üzere projeler geliştiriyor. Yeni insan kaynağına ulaşmaya, etkin bir işveren markası olmaya, çalışanların bağlılıklarını arttırmak ve aralarındaki iletişimi güçlendirmeye yönelik yeni ve farklı projeler üretiyor ve yönetiyor.

“Daha mutlu iş yerleri, daha mutlu çalışanlar.” temelli deneyimini, Engage & Grow Koçluğu ile taçlandırdığını düşünüyor.

Engage & Grow Türkiye Koçu Ümit Erdem’i İlham Verenler serimizde konuk ettik!

   

   

  Engage & Grow çalışan bağlılığını arttırmayı amaçlayan firmalar için karlılık, verimlilik ve liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik, aksiyon temelli nöroloji bilimi verileri kullanılarak tasarlanmış, başarısı kanıtlanmış bir programdır.

  ADRES

  Maslak Mah. AOS 55. Sok. 42 MASLAK
  B Blok Sit. No: 4 Kat: 9 Ofis No: 909
  Sarıyer, İstanbul

  TELEFON

  +90 212 291 12 00

  E-MAİL

  info@engageandgrowturkey.com