Dr. Esma Görkem Ersoy

Biyografi

1998 yılında Sakarya Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü kazandı. 2002 yılında üniversiteden mezun oldu. Eskişehir’de bir holding bünyesinde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yaparken kariyerini akademik hayatta devam ettirme kararı aldı ve yüksek lisans yapmakta olduğu Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Anabilim Dalı Yönetim Organizasyon Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Yüksek Lisans; 2009 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Anabilim Dalı Yönetim Organizasyon Bilim Dalı’nda Doktora öğrenimini tamamladı. 2005 yılında İstanbul’da özel bir üniversitede görev yapmaya başladı. Devlet üniversitelerinde ve özel üniversitelerde görev yaptı. Akademik hayatı devam ederken görev yaptığı üniversitelerde çeşitli yönetsel ve idari pozisyonlarda da bulundu, üniversitelerin Stratejik Plan hazırlama kurullarında görev yaptı.

2009 yılından bu yana Yönetim Organizasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış, Örgüt Psikolojisi, Liderlik vb. konularda hem Türkçe hem İngilizce olmak üzere pek çok lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermeye devam etmektedir.

Akademik alt yapısının sağladığı avantaj çerçevesinde profesyonel anlamda 15 yılı aşkın süredir söz konusu alanlarda şirketlere de çeşitli eğitimler ve seminerler vermektedir.

Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı altında bilimsel çalışmalarına devam etmekte,  (Yönetim Organizasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış, Örgüt Psikolojisi, Liderlik)  ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası konferanslar ve kongrelere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Halen özel bir üniversitede Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışmalarını, kurucusu olduğu UniqueCoach danışmanlık bünyesinde sürdürmektedir. Bugüne kadar yapmış olduğu araştırmalarında, katıldığı bilimsel toplantılarda ve birebir deneyimlediği yönetim danışmanlığı tecrübelerinde şirketler için fark yaratan en önemli unsurun insan olduğunu defalarca görmesi onu bu konuyu daha da derinlemesine incelemeye yöneltmiştir. İş hayatındaki tecrübelerini ve akademik donanımını kullanarak ENGAGE&GROW Koçu olarak işletmelerin en önemli varlığı olan ‘insan’ unsuruna katkı yapmak ve hem işletmeler hem çalışanları için mutlu ve verimli iş yerleri oluşturmak en büyük arzusudur. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

   

   

  Engage & Grow çalışan bağlılığını arttırmayı amaçlayan firmalar için karlılık, verimlilik ve liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik, aksiyon temelli nöroloji bilimi verileri kullanılarak tasarlanmış, başarısı kanıtlanmış bir programdır.

  ADRES

  Maslak Mah. AOS 55. Sok. 42 MASLAK
  B Blok Sit. No: 4 Kat: 9 Ofis No: 909
  Sarıyer, İstanbul

  TELEFON

  +90 212 291 12 00

  E-MAİL

  info@engageandgrowturkey.com