Sayı 9
​     11 Şubat 2020

 
#Gururluyuz 🏆 #İşimBenimAşkım 😍
Çalışan Bağlılığı Uzmanı Engage & Grow Koçumuz Ümit Erdem, 80+ ülkede faaliyet gösteren Engage & Grow koçları arasında TOP 20 listesindeki istikrarıyla ve kurumlarda uyguladığı çalışan bağlılığını artırmaya dönük programlarındaki başarısıyla 2019 Engage & Grow Global Awards'ta 'Biggest Impact of the Year' (Yılın En Etki Yaratanı) ödülüne layık görüldü. Kendisini kutluyor ve 'mutlu çalışanlar' yaratma yolculuğunda başarılarının devamını diliyoruz!   
 
 
#Kültür #Bağlılık #Liderlik #Değişim #İşimBenimAşkım 💚
İşletmelerde Çalışan Bağlılığı Kimin Sorumluluğunda?
Engage & Grow Türkiye Kurucu Ortağımız Özge Toraman'ın yakın zamandaki deneyimlerine dayanarak kaleme aldığı yazısında çalışan bağlılığı konusunun şirketler tarafından nasıl yanlış yorumlandığına şahit olacaksınız. 'Mutlu Çalışan, Mutlu İşveren' mottosunu işletmesinde hayata geçirmek isteyen liderler, çalışan bağlılığı misyonunu tüm yönetim ekiplerinin birincil önceliği olduğunu kabul etmelidir. Peki, bir işletme için bu kadar hayati olan bir konu kimin sorumluluğunda? 

İster çalışan ister şirket sahibi olun, bu yazıda mutlaka düşüncelerinize işaret edecek noktalar bulacaksınız!
HEMEN OKUYUN!
#ProblemÇözme #Değişim #İşimBenimAşkım ❤️
Mucize Problem Çözme Tekniği - ALTI ŞAPKA
Dr. Michael Hewitt-Gleeson'un sistemleştirdiği problem çözme tekniği Altı Şapka nedir? 

Psikolog Beyhan Budak anlatıyor. İş hayatından tutun da gündelik hayatınıza ya da duygusal ilişkilerinize dahi uygulayabileceğiniz bu teknik emin olun oldukça işinize yarayacak! Başınıza gelen olumsuz olaylara bakış açınız nedir, objektif olabiliyor musunuz yoksa yalnızca pesimist bir tavır mı takınıyorsunuz? Ne mi yapmalı, hemen videoyu izleyin!
HEMEN İZLEYİN!
2020'de İnsan Kaynaklarını Neler Bekliyor?
Yeni nesil insan kaynakları yazılımı Kolay İK, 2019'da elde ettiği öngörüler ile 2020 yılında insan kaynakları departmanlarını nelerin beklediğini derledi. 2020'de insan kaynakları ile ilgilenenlerin yoğunlaşacakları ve uğraşacakları konuları madde madde işleyen bu yazıyı Kolay İK Yönetici Ortağı Tunca Üçer hazırladı. 2019 yılında yaşanan gelişmeler ışığında Türkiye'de bir insan kaynakları yöneticisini neler bekliyor merak ediyor musunuz? 
 
 
HEMEN OKUYUN!
#ÇalışanBağlılığı #YeniDünya #İşimBenimAşkım 💜
Teknolojik Gelişmelerle Ortaya Çıkan Yeni Nesil Korkular
Çağın hızına ayak uyduramayan her bireyin -yani aslında hepimizin- yaşadığı endişelerden bahsedelim biraz.

En popüler ve en duyulmuş olanı FOMO olan bu ''yeni nesil korkular'' aslında hepimizde biraz biraz mevcut. Tabi teknoloji ve internet dolayısıyla ortaya çıkan tek korku FOMO değil. İşte teknoloji, internet ve sosyal medya kaynaklı ortaya çıkan yeni nesil korkuları öğrenin!
HEMEN OKUYUN!
Kadınların %65'i Anne Olduktan Sonra Eski İşine Dönüyor!
''Kariyer.net ve CURIOCITY iş birliğiyle gerçekleşen ''Çalışma Hayatında Anneler ve Anne Olma Algısı'' araştırması, kadınların anne olduktan sonra iş hayatına bakışları konusunda oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.''

Çalışan annelere birçok farklı başlıkta sorulan sorular ile  iş hayatına bakış açılarını analiz eden ve çarpıcı sonuçlara ulaşan bu araştırmanın önemli başlıklarını hemen okuyun!
HEMEN OKUYUN!
#EtkinlikÖnerisi 🧡
Çalışanlarınızın bağlı olmaması dolayısıyla bağsız çalışanlarınızın maaşlarının %34'ünü çöpe attığınızı biliyor muydunuz? Engage & Grow Global Operasyon Müdürü ve Türkiye koçumuz Bertay Fişekçi'nin bu seminerinde çalışan bağlılığı konusunda son gelişmeler üzerine yoğunlaşılacak ve çözümler aranacak. 12 Şubat'ta gerçekleşecek bu seminere katılmak için hemen tıklayın!
Çalışan Bağlılığı Semineri
DETAYLI BİLGİ!
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!