Sayı 7
​     14 Ocak 2020

 
#HaftanınKarikatürü 💭 
 
 
 #ÇalışanBağlılığı #YeniYılYeniAksiyonlar 💚
Hedefi Olmayan İşletmelere Gönülden Bağlı Çalışanlar Bile Yardım Edemez
''2019'u değerlendiren, işletmelere ve çalışanlara 2020 planları için motivasyon veren ya da yol gösteren bir makale yazabilir misiniz?'' sorumuz üzerine Engage & Grow Türkiye Kurucu Ortağımız Özge Toraman rehber bir yazı kaleme aldı. 

Özge Toraman yazısında yöneticilerin davranışlarına, çalışanların performansını etkileyen en temel noktalara yer veriyor ve bu konularda yapılan araştırma sonuçlarını değerlendirerek 4 büyük tavsiyede bulunuyor. Öğrenmek için mutlaka bu yazıyı okumalısınız! 
HEMEN OKU!
#Trendler #KişiselGelişim #YeniYılYeniAksiyonlar ❤️
2020'de Bakış Açınızı Genişletecek 10 Trend
''Her yıl olduğu gibi bu yıl da Wunderman Thompson Intelligence ekibi, önümüzdeki dönemde pazarlama iletişimine etki edecek 100 özgün trendi belirledi. The Future 100'dan Türkiye pazarı ve Türk tüketicisiyle alakalı olacağını düşündüğümüz 10 trendi seçtik.''
İyimser bir gelecek, Mahremiyet çağı, Her verinin bir bedeli var, Veri yaratıcıları, Zorbalık karşıtı oyunlar, Seslenen markalar, Finansal terapi, Instagram'dan arındırılmış bölgeler, Yarının gıdası, Çizginin dışında marka aksiyonları konularından oluşan ve örneklerle çeşitlendirilmiş 2020 yılında dünyayı nasıl algıladığımıza ışık tutan değerlendirmeler içeren bu yazıya mutlaka göz atın!
HEMEN OKU!
''Dur, Nefes al, Kendinle Empati Kur''
''Hepimiz çevremizdeki insanlarla doğru iletişim kurabildiğimizi söyleriz. Kendimizi ifade ederiz ve karşımızdakinin anlamasını bekleriz. Peki karşımızdaki kişinin değil de bizim kendimizi nasıl anlayacağını biliyor muyuz? Neye ihtiyacımız olduğunu biliyor muyuz? Bizler kendimizle konuşmaya kalkıştığımızda sonuç ne oluyor?…'' 

Marshall B. Rosenberg, Şiddetsiz İletişim kitabı üzerine yazarın deneyimlerini ve farkındalıklarını aktaran bu yazıyı mutlaka okumalı ve 2020 yılında ne istediğinize karar verirken kendinizi dinlemelisiniz!
 
 
HEMEN OKU!
#İşHayatı #ÇalışanVerimliliği #YeniYılYeniAksiyonlar 💜
Her 10 Çalışandan 9'u Stres Nedeniyle İş Değiştirebileceğini Söylüyor
1872 çalışan üzerinde gerçekleştirilen Kariyer.net'in ''Çalışma Hayatında Stres'' araştırmasının sonuçlarına yer verilen bu yazıda son bir yılda stres düzeyinin 100 üzerinden 76 seviyesinde olduğu ortaya çıkmış. 
''Peki bu denli büyük bir stres hisseden çalışanlar nasıl verimli olabilir, bu stresi azaltmanın yöntemleri nelerdir?
İş hayatı ve özel hayat dengesi nasıl sağlanabilir?'' gibi sorular için bu çalışmayı mutlaka okumalısınız!
HEMEN OKU!
Çalışanların Finansal Refahı Şirketlerin Odağında
Aon'un Finansal Refah Çalışan Anketi'ne göre üç önemli tespit yapılmış:
''Çalışanların finansal refahını etkileyen zorlukların başında borçlar geliyor.''
''Her üç çalışandan birinin her ay ödeyemediği bir kredi kartı borcu bulunuyor.''
''Çalışanların yarısı ise yeterince birikim yapamadıklarından şikayet ediyor.''

Çalışan refahı üzerindeki etmenlere odaklanan bu yazıyı mutlaka okumalısınız!
HEMEN OKU!
#EtkinlikÖnerisi 🧡
''Biri dijital dönüşümün teknolojik diğeri insani ve liderlik boyutu üzerinde çalışan iki uzmanın koçvari diyalogları, konuyla ilgili akılları kurcalayan sorulara cevap ararken dijital dönüşüm ile ilgili potansiyel fırsatları da görünür kılıyor. Soru ve cevaplarla aralanan sis perdesinin ardından, dijital çağda insanı bekleyen yenilikler ve bu yeni dünya içerisinde insanın kendine ait bir anlam bulabilmek ve liderlik edebilmek için edinmesi gereken beceriler bir model çerçevesinde tartışmaya açılıyor.''
Dijital Çağda Yeni İnsan
DETAYLI BİLGİ!
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!