Sayı 42
​    1 Haziran 2021

 
 
 
''Başarının sırrı, amacın sürekliliğidir.''
Benjamin Disraeli
 
 
Engage&Grow Video Kursa Ücretsiz Erişin!
10 çalışanın 8'inden fazlası işine bağlı değil. İşine bağlı olmayan çalışanların işinizde yarattığı yıkımın farkında mısınız? Engage&Grow CEO'su ve Kurucusu Richard Maloney, ActionCOACH Kurucusu Brad Sugars, Mark Thompson ve Dr. Marshall Goldsmith tarafından oluşturulan bu video kurs işinize ve ekibinize bakışınızı değiştirecek. Şirketlerin bağlı ekipler oluşturmasına, büyüme ve yüksek kâr oranları elde etmelerine yardımcı olan dünya çapında 4 uzmanı bir araya getiren bu video kurs şimdi siz değerli üyelerimiz için kısa bir süreliğine ücretsiz! Siz de kazanan ekiplere kazanan bir işletmeye sahip olmak için hemen şimdi kaydolun, iş arkadaşlarınız ile paylaşın, fırsatı kaçırmayın!

Ücretsiz erişim için promosyon kodu: OZGE
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
İş Hayatında Koç Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Koçluk uygulamaları; insanların iş ve özel hayatının kalitesinin artmasını sağlayan bir disiplin olmanın yanında, yeni dünyaya adaptasyon için de sağlam bir rehber ve yol gösterici olarak görülüyor. Dünya genelinde, uluslararası şirketler ve büyük kurumlarda koçlukla ilgili yapılan araştırmalar incelendiğinde, yöneticilere sunulan bireysel gelişim programları içerisinde (MBA programları da dahil) Yönetici Koçluğu alanının, yüzde 87 gibi bir oranla bütün diğer programlardan daha etkin sonuç verdiği görülüyor. 2019 ICF Global Koçluk Müşterisi Araştırması'nda ise profesyonel koçluk hizmetinden yararlanan şirketlerin bu konuda yaptıkları yatırımın, 7 katlık bir katma değer yarattığı ortaya konuyor. Bireysel koçluk hizmeti alan müşterilerde ise bu oranın yatırımın 3.44 katı olduğu görülüyor. Peki, koç seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Siz de bu kültür sayesinde performansı yüksek, işinde anlam bulan, verimli, bağlılığı yüksek ve mutlu çalışanların olduğu organizasyonlar yaratmak istiyorsanız vakit kaybetmeden yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
Kurumsal Hediye'nin Önemi 
 
 
Yapılan araştırmalar, çalışanlara verilen hediyelerin, elde tutma ve genel iş tatminine yardımcı olduğu için değerli bir yatırım olduğunu gösteriyor.

İşletmeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, çalışanlarınıza hediye vermeyi düşünmelisiniz. Çalışanlarınız, iş başarınızın anahtarıdır. Satışa, ürün yaratmaya, iş yerindeki tüm görevleri yerine getirmeye veya başka her şeye yardımcı olurken diğer yandan işinizin ilerlemesini sağlarlar. Günümüz şartlarında çalışanlarınıza saygılı davrandığınızdan ve onlara değer verdiğinizi gösterdiğinizden emin olmalısınız. Çalışanlarınız takdir edilmediğini hissettiğinde yeni bir iş bulabilir, sıkı çalışma dürtüsünü kaybedebilir. Hediye vermek, onların sıkı çalışmasını ve bağlılığını takdir ettiğinizi gösterir. Peki çalışanlar ne istiyorlar, hediye vermek neden önemlidir diye merak ediyorsanız için şimdi yazıya tıklayın.
HEMEN OKUYUN
 
 
Başına Bela Alma, Kitaplardan Uzak Dur! | Selçuk R. Şirin | TEDxIstanbul
Türkiye'de evlerin %81'inde 20'den az kitap var! Türkiye'de 70 bin kişiye 1 kütüphane düşüyor. Okulların %60'ında kütüphane yok! Hesaplama dediğimiz şeyleri artık bilgisayarlar yapıyor peki ya muhakeme yeteneği? Selçuk R. Şirin diyor ki 'Okumak artık ekonomik bir girdi. Eleştirel düşünebilmek için, problem çözebilmek için, işbirliği yani takım çalışması için okuduğunuzu anlamanız ve kendinizi ifade edebilmeniz lazım.' Beyin gelişiminin ya da herhangi yeni bir davranışı kazanmanın en kritik dönemi ilk 6 yıl! Bu dönemde ne yaparsanız yapın uzun vadede kalıcı sonucu oluyor. Burada bilgiye ulaşılabilecek bir ortam yoksa bu ülke için gelişmişlik bekleyebilir miyiz? Peki ne yapabiliriz? 
HEMEN İZLEYİN
McKinsey'in Gizli Formülü
Birçok insan büyük firmalarda işe başlamak ve onların başarılarının arkasındaki gizli sırları öğrenmek ister. Bu öyle bir sırdır ki o öğrenildiğinde bireysel başarıya sahip olunacağına inanılır. Morten Bruun da McKinsey'de işe başladığında, birinin perdeyi kaldırıp ona McKinsey'in arkasındaki sırrı göstereceği o günü beklemiş. Bir çerçeve, bir slayt, ustalaşmayı öğrenebileceği ve hayatını sonsuza dek aydınlanmış olarak yaşayabileceği sihirli bir formül. Siz de bu düşünceye sahipseniz yazarın bu büyük firmada karşılaştıklarını ve McKinsey'nin başarı sırrını öğrenmek için şimdi yazıya tıklayın. 
HEMEN OKUYUN
PROAKTİF OL
Kurumsal danışman, aile uzmanı, eğitmen ve bir liderlik otoritesi olarak uluslararası alanda kabul görmüş bir yazar olan Stephen R. Covey, Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabı ile modern yaşamda başarının anahtarını sunuyor. Bu yazı Stephen Covey'in Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabında yer alan 'Proaktif olmak' alışkanlığını sizin için özetlemiş. Peki proaktif olmak ne demek? Proaktif olamadığımız zaman ne oluyoruz? Proaktif olmamız bize ne kazandıracak? Nasıl proaktif olabilirim? Sorularınıza yanıt bulacağınız bu yazının sonundaki uygulamaları hayatınıza hemen dahil edin, hayatınızdaki iyi yönlü değişimi göreceksiniz. Proaktif insanların davranış şekillerine, kullandığı dil yapılarına ait örnekleri incelemek için siz de hemen şimdi yazıya tıklayın.
HEMEN OKUYUN
#SesliKitapÖnerisi 📚
Ekiplerin Beş Temel Aksaklığı
Patrick Lencioni
Bireyler topluluğu değil, etkin bir ekip olabilmek için… Kısa sürede itibarını yitiren ve art arda düş kırıklıkları yaşayan bir şirket, birbirlerini arkadan vurmaya uğraşan çalışanlar ve böyle bir zamanda genel müdürlük koltuğuna oturan bir yönetici... Sizce bu durumdaki bir şirketi bir genel müdür alanının en iyisi yapabilir mi? İyi bir takım çalışmasıyla evet! Yöneticiyi Yoldan Çıkaran Beş Tutku ve Ölümcül Toplantılar kitabının yazarı Patrick Lencioni'nin tavsiyeleri bu defa ekipler için... Lencioni, yine sürükleyici bir hikâyeyle iyi bir ekip olmanın sırrını beş maddede özetliyor. Güçlü bir ekip olurken tehlikeli yanlışlar yapmamak ve problemlerinizle başa çıkabilmeniz için testler, yöntemler, çözüm önerileri... Ekip çalışmasıyla ilgilenen herkesin faydalanacağı bir kitap… 
SATIN ALIN
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!