Sayı 41
​    18 Mayıs 2021

 
 
 
''Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun.''
Mustafa Kemal Atatürk
Uzaktan Çalışmada Yeni İş Modeli ve Etkili Liderlik
Pandemi şüphesiz iş yapma biçimimiz için bir dönüm noktası olma özelliği taşıyor. Değişen iş yapma biçimimizin kalıcı olma olasılığı bizi, mevcut iş modellerimizi gözden geçirmeye, yeni koşullara dönük iş modelleri oluşturmaya, geliştirmeye, planlamaya teşvik etti. Uzaktan çalışma modeline geçici olarak bakmayı bırakıp kalıcı iş modeline dönüştürebilir miyiz? Bazı sektörler buna asla imkân bulamazken, bazı sektörler ara modeller, hibrit modeller geliştirebilir mi? Üstesinden gelinmesi gereken temel zorluklar nelerdir? Yeni koşullarda üretkenlik kaygısı nasıl giderilir? Maliyetlerin yönetimi yanında, çalışanlar ve liderler nasıl etkilenir? Engage&Grow ve ActionCOACH Türkiye Kurucu Ortağı Özge Toraman, Taider Dergisinin bu sayısında sizler için yazdığı bu yazıyı sakın kaçırmayın.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Çalışan Bağlılığı - Evden Çalışırken Verimlilik
 
 
Pek çok firmanın hibrit düzene geçmek için hazırlık&planlama yaptığını veya tamamen evden çalıştıkları yeni bir yapılanma üzerinde çalıştıklarını görüyoruz. Peki her durumda temelde en önemli değişiklik sizce ne olacak? Engage&Grow Koçumuz Bertay Fişekçi'ye göre en önemli değişiklik ''sonuç odaklı'' ve "müdürün istese de sıkboğaz edemediği ve çalışana güvenmesi gereken" bir düzene geçiş olacak. Bu düzen değişikliğinde hem ekip liderlerinin yeni görevleri ve açılımları, hem de çalışanın yeni bazı becerileri geliştirmesi ve uyumlanması gerekecek. Siz de ekip liderlerinin ve çalışanların bu süreçteki uyumlanma adımlarına şimdi göz atın.
HEMEN OKUYUN
Usta Bir Konuşmacının En Önemli Özelliği Nedir?
Bir konu hakkındak bilgiye sahip ya da deneyimli olsanız dahi, topluluk önünde konuşabilmek, bildiklerini insanlara aktarabilmek farklı bir yetenek. Girişimci, Yazar ve Konuşmacı Perçin İmrek, iyi bir konuşmacıda bulunması gereken özellikleri sizler için paylaştı. Bu doğuştan gelen bir yetenek midir yoksa öğrenilebilir mi? Sizi iyi bir konuşmacı yapacak faktörler nelerdir? İyi bir konuşmacı olmanın en önemli püf noktasını kendisinden yola çıkarak paylaştığı yazısını sizler için bulduk. Nasıl iyi bir konuşmacı olunur siz de öğrenmek istiyorsanız hemen okuyun. 
HEMEN OKUYUN
 
 
İşte İlerlemenize Yardımcı Olabilecek Kişiyi Nasıl Bulabilirsiniz? | Carla Harris - TEDWomen
Bir kurumda yükselmenin yolu zeki olmaktan, her şeyini işe verip çok çok çalışmaktan mı geçiyor? Bu koşulları sağladığınız zaman mı en tepeye çıkabiliyorsunuz? Carla Harris bu mükemmel konuşmasında meritokrasi kavramını yaşayarak fark ettiği bir olaydan yola çıkarak anlatıyor. Yoksa şirketlerdeki meritokrasi fikri sadece bir efsane mi? Değerlendirme sistemi içerisinde beşeri bir unsur yani insan olduğunda meritokrasiden söz edilebilir mi? İnsan öğesi tüm sektörlerin değerlendirme süreçlerinde var. Peki kapalı kapılar arkasında sizin için neler konuşuluyor? Sizin çıkarlarınızı kollayan, sizin için değerli politik ve sosyal kapitalini harcayan, sizin için masaya yumruğunu vurabilecek o destekçi kişiyi nasıl edinebilirsiniz? Müthiş finali ile bu muazzam TED konuşmasını kaçırmayın geçer akçenizi bulmak için hemen şimdi izleyin.
HEMEN İZLEYİN
İnovasyon Proje Yönetimi Değildir
 
 
Proje yönetimi, iş hayatında çok kritik önem taşıyan ve farklı disiplinleri bir arada tutan çok önemli bir yönetim mekanizmasıdır. İnovasyon, mevcut teknolojiyi, veriyi ve ihtiyaçları kullanarak insanların beklemediği bir ürün ve hizmet yaratma sürecidir. İnovasyon kavramının doğru tanımlanmadığında proje yönetimi ile karıştırılması veya benzer bir olgu olarak görülmesi oldukça doğaldır. İnovasyon nedir, ne değildir? İnovasyon ile proje yönetimini birbirinden ayıran temel olgu nedir? Şirketinize inovasyon kültürü yerleştirmek, daha üretken fikirlerin hayat bulduğu inovatif bir şirkete dönüştürmek için hemen tıklayın.
HEMEN OKUYUN
En Çok Tercih Edilen Mülakat Teknikleri Nelerdir?
İş hayatında başarıya ulaşmak isteyen herkesin geçtiği ilk adım iş mülakatlarıdır. Aday kendine uygun pozisyona başvurur, uygunsa görüşmeye çağrılır peki sonra onu neler bekler? İnsan Kaynakları profesyonelleri bu aşamada neler yapar? Bir işe girerken ne tür mülakat türleri ile karşılaşabiliriz? En sık tercih edilen mülakat türlerini öğrenmek için hemen tıklayın. 
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
Mor İnek Farklılaşarak İşinizi Dönüştürün
Seth Godin
Seth Godin, profesyonel bir konuşmacı, yazar ve değişim yöneticisidir. Dünyada bestseller olmuş dört kitabı mevcut. Aynı zamanda Squidoo'nun kurucusu ve CEO'su ve dünyadaki en popüler pazarlama blogunun sahibidir. Seth Godin başarının anahtarının göze çarpmak için farklı bir yol bulmak olduğunu söylüyor. Seth Godin, küçük ölçekli girişimcilerin, kitapta anlattığı mor yolu izleyerek büyük başlar arasında kendisine nasıl yer bulabileceğini, onları nasıl geçeceğini eğlenceli bir dille anlatıyor. Bugünün yeni ekonomisinde şirketlere farklılaşmanın yolunu gösterip yok olmaktan nasıl kurtulacaklarını anlatıyor. Kitap ile ilgili detayları incelemek için tıklayın. 
SATIN ALIN
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!