Sayı 37
​     23 Mart 2021

 
 
 
'En güçlü ya da en zeki olan tür değil, değişime en iyi ayak uyduran tür hayatta kalır.'
Charles Darwin
Çalışan Bağlılığı Konusunda Çalışanlar Ne Düşünüyor?
Pandemi dönemiyle birlikte çalışan bağlılığı kavramının önemi daha da arttı. Bugün birçok işveren, uzaktan çalışan ekiplerin bağlılıklarını nasıl koruyacağını ve artıracağını düşünüyor. Sizce bağlılık neyi ifade ediyor? Sizin şirketinizde çalışanlarla ilgili hangi kavram daha sık konuşuluyor? Sizce şirketinizdeki çalışanlar bağlı mı, kopuk mu? Engage & Grow Koçumuz Çalışan Bağlılığı Uzmanı Bertay Fişekçi, online eğitimlerindeki sorularını ve İK uzmanlarının kendi firmalarının durumunu değerlendirmesi üzerine söylediklerini paylaştığı bu yazıyı hemen okuyun.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
GLOBAL İNSAN KAYNAKLARI ZİRVESİ & FUARI'NA KATILIN!
Uluslararası İnsan Kaynakları Zirvesi'nin bu seneki teması Çalışma Hayatının Geleceği 🤩
Bu zirvenin kıymetli konuşmacıları arasında Engage & Grow Koçumuz Ümit Erdem de Çalışan Bağlılığı Özel Oturumu Paneli moderatörü olarak yer alacak.
Marvin Suwarso, Engage & Grow'un en başarılı Koç'larından, ekipler ve özellikle tepe yöneticilerle yaptığı gelişim programlarıyla fark yaratan bir uzman. Global HR Summit'te zor zaman liderliği için hazırladığı çok özel sunumuyla o da yer alacak.🌟

Etkinlikten önce web sitesinde yer alan programı inceleyerek, 25-28 Mart'ta canlı olarak gerçekleşecek online zirveyi keşfedin!
HEMEN İNCELEYİN
E-kitap: Çevik Ekipler İnşa Etme
Karar verme mekanizmalarının, iş sistemlerinin, çalışma alışkanlıklarının 7/24 çevrimiçi hale geldiği bir dönemde, konvansiyonel yöntemlerde ısrar etmek çağımızın yenilik, inovasyon ve ilerlemeye odaklı misyonlarına ters düşüyor. Hiyerarşiyi kırmak, organizasyonun bütün birimlerini karar verme süreçlerinde daha aktif kılmak ise ancak ve ancak "çevik yaklaşım" ile mümkün. Çevik yaklaşımı iş modellerinin merkezine koyan organizasyonlar, bütün birimlerin ve takımların aktif ve etkin katılımı sayesinde müşterilerin ve bulundukları pazarın isteklerine daha hızlı cevap verebiliyor. Sizler için bulduğumuz HBR'ın oluşturduğu "Çevik Ekipler İnşa Etmek" e-kitabını hemen okumak için şimdi linke tıklayın. 
HEMEN OKUYUN
Johari Penceresi
Johari Penceresi, insanlar arasındaki ilişkide, kişi tarafından bilinen yani paylaşılan ya da kişinin kendi tarafından bilinmeyen, paylaşılmayan iletişimi inceleyen bir yöntemdir. Johari Penceresi'nde, iki veya daha fazla kişi arasında, bu kişilerin birbirleri hakkındaki bildiklerini ön plana çıkmaktadır. Bu bilgiler dört pencere şeklindedir. Bu pencerelerde kendi alanınızı görmek istiyorsanız yazı içerisinde Johari testine ulaşabilirsiniz. Gerek iş hayatınızda gerek özel hayatınızda iletişim becerilerini geliştirmek, açık alan, kör alan, gizli alan ve bilinmeyen alan olan bu pencereleri detaylı bir şekilde okuyup hayatınıza katmak için hemen yazıya tıklayın ve Johari penceresi testini hemen yapın. 
HEMEN OKUYUN
[Resilience /rɪˈzɪlɪəns/] "kendine gelme kabiliyeti" | 2017 | Atila Uras | TEDxReset
Resilience: Esneklik, dayanıklılık, uyarlanabilme, çetinlik, sağlamlık gibi birçok kelime ile ifade etmeye çalıştığımız bu kavram son yıllarda hepimizin karşısına sık sık çıkıyor. Atila Uras kendini sosyal projelere adadıktan sonra karşılaştığı yeni kelimelerden biri olan resilience kavramını, insan ve doğa üstünden örnekler vererek bizlere aktarıyor. Konuşmasının sonunda resilience kavramını muhteşem bir şekilde, bir obje ile ifade ediyor. Bu objeyi öğrendiğinizde zihninizde yeni bir pencere açılacağına eminiz. Hemen şimdi dinlemek için linke tıklayın.
HEMEN İZLEYİN
Online Eğitim Planlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Uzaktan çalışma modelleriyle beraber uzaktan eğitim de iş ve öğrenim hayatında daha önemli hale geldi. Bazı kurumlar daha önceden de uzaktan eğitim modellerini uygularken bazı kurumlar için tamamen yeni bir deneyim oldu. Uzaktan eğitimlerin normalleşme süreci başladıktan sonra da devam etmesi bekleniyor. Sizin için bulduğumuz bu yazıda kurumunuz çalışanları için uzaktan online eğitimleri planlarken dikkat etmeniz gereken idari ve teknik gereklilikleri, katılımcının tespitini, içerik ve eğitimci seçimini, eğitimin zamanını ve eğitim sırasında uyulması gerekenleri bulacaksınız. Verimli bir online eğitim oluşturmak için şimdi yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
İnsan Kaynakları Liderleri Yeni Nesil İK Teknolojisini Konuştu
Pandemi sürecinden en fazla etkilenen alanlardan biri olan insan kaynakları hızla dijitalleşmeye başladı. "İK'da yeni nesil uygulamalar" başlıklı etkinlik Adecco Group Global Yetenek Yönetimi Başkan Yardımcısı Sezin A. Ninic'in moderatörlüğünde gerçekleşti. Bu etkinlikte Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir, Yıldız Holding Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz, Arçelik İnsan Kaynakları Direktörü Buket Çelebiöven ve Novartis Grup Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Dr. Senay Kızılkaya şirketlerinde değişen İK süreçlerini ve dönem planlarını anlattılar. Siz de, İnsan Kaynakları liderleri yeni nesli İK teknolojilerinde ne gibi yeniliklere odaklanacak öğrenmek için şimdi habere tıklayın. 
HEMEN OKUYUN
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!