Sayı 36
​     09 Mart 2021

 
 
 
'Eğer sevgi bir çiçekse, saygı onu koruyan saksıdır. Çiçek solmaya başlamışsa dikkat edin saksı mutlaka çatlamıştır.'
Erich Fromm
Çalışan Bağlılığı Sağlayan 10 Şirket Özelliği
Çalışan Bağlılığı hangi durumlarda, hangi organizasyonlarda daha fazla olur? Bir organizasyonda neler olursa bağlılığın daha fazla olmasını bekleyebiliriz? Engage & Grow Koçumuz Bertay Fişekçi'nin, şirketinde çalışan bağlılığını önemseyen sizler için hazırladığı ücretsiz e-kitabı şimdi indirin. 
İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Global İnsan Kaynakları Zirvesi'ne Katılın!
Uluslararası İnsan Kaynakları Zirvesi'nin bu seneki teması Çalışma Hayatının Geleceği.
Bu zirvenin kıymetli konuşmacıları arasında Engage & Grow Koçumuz Ümit Erdem de Çalışan Bağlılığı Özel Oturumu Paneli moderatörü olarak yer alacak. İş hayatının geleceğinin ele alınacağı bu zirveyi kaçırmayın. 

Etkinlikten önce web sitesinde yer alan programı inceleyerek, 25-26 Mart'ta canlı olarak gerçekleşecek online zirveyi keşfedin!
HEMEN İNCELEYİN
2020 Yılında Oyunlaştırma ile Başaranlar
 
 
Değişen ve dönüşen dünyada işletmelerde çalışanın bir taraftan motivasyon ve performansını artırıp bağlılığını sürdürmek amacıyla diğer taraftanda pazar payını korumak ve artırmak amacıyla çeşitli yöntemlere başvuruldu. Bunlardan en önemlisi oyunlaştırma oldu. Yapılan bir çalışmada oyunlaştırma sayesinde çalışanlara %82,02 oranında sağlıklı alışkanlıklar kazandırarak çalışanları %89,8 oranında daha değerli hissettirdi ve bağlılıklarını artırdı. Oyunlaştırma öncesinde kullanıcıların meydan okuma ve etkinlik oluşturma sayıları ortalama 70 iken sonrasında ortalama 250'nin üzerine çıktı ve artmaya devam ediyor. Oyunlaştırmaya dair daha fazla bilgi edinmek için şimdi yazıyı okuyun. 
HEMEN OKUYUN
Her Çalışanın Bilmesi Gereken Siber Önlemler
Bir şirkette bir çalışan olarak o şirketin bilgi güvenliğinin ön cephesindeki savunma olduğunuzu ya da öyle olmanız gerektiğini biliyor musunuz? Şirketin büyük ya da küçük ölçekli olması bir fark yaratmıyor. Siber saldırganlar genelde büyük şirketleri hedeflese de küçük ölçekli şirketler bazen daha cazip gelebiliyor. Kendi güvenliğiniz ve şirketinizin güvenliği için bilmeniz gereken siber önlemler için hemen yazıyı okuyun. 
HEMEN OKUYUN
Kır Kabuğunu Çık | Come Out Of Your Shell | 2017 | Yonca Tokbaş | TEDxReseT
Düşünün ki; doğduğumuzda hepimizin bir özü var sonra aile çevre derken o sosyal ortam ne dayatıyorsa siz o olmaya başlıyorsunuz, üstünüze kabuklar örülmeye başlıyor. Şu okula gidersen o işe girebilirsin, o işe girersen bu kıyafetleri giymelisin. Evlenmelisin, çocuk yapmalısın… Hepsini yapıyorsunuz ve tüm bunları yaparken üstünde o kabukların sizi sıkıştırdığını hissetmeye başlıyorsunuz. Bir aslan günde 2 saat avlanıyorken, artık spor olsun diye 3 saat daha avlanacağım demiyor ya da bu ailesi tarafından dayatılmıyor. Doğada tüm canlıların kendisi gibi olma özgürlüğü var. Bizim ise kendimiz gibi olmayı seçme imkanımız zor olsa da bununla birlikte imkansız değil. Yonca Tokbaş bu duygular içerisinde kötü hissederken ona iyi gelmeyen her şeyle göbek bağını kesip, kendi kabuğu kırıp nasıl çıktığını anlatıyor.
HEMEN İZLEYİN
Etkili Yetki Verebilmenin 6 Püf Noktası
 
 
Yetkilendirmenin hem liderler hem de çalışanlar için birçok faydası var, ancak bazen yetki verme konusu bazı yöneticiler için daha zorlu olabiliyor. Peki, çalışanlara daha etkili yetki verebilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor? Yetkilendirme; liderlerin iş yüklerini yönetmelerini ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmalarını sağlarken, çalışanların becerilerini geliştirmelerine de yardımcı olur. Ekibiniz içerisindeki yetkilendirme sürecini etkili bir şekilde yapmak istiyorsanız hemen yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
Uluslararası Şirketlerin Takım Çalışması İçin Gerçekleştirdiği Etkinlikler
Oyunlaştırma etkinliklerinin çalışan bağlılığına ve mutluluğuna katkısı herkes tarafından biliniyor. Özellikle pandemi döneminde şirketler uzaktan çalışanları yakınlaştıracak etkinliklere yöneldi. Araştırmalar bu etkinliklerin şirket içi yakın arkadaşlıkları 7 kat, çalışan bağlılığını ise %50 artırdığını ortaya koyuyor. Bunlardan bir çoğu eğlenceli. Uluslararası şirketlerin daha verimli takım çalışması için gerçekleştirdiği etkinlikleri öğrenmek için yazıyı şimdi okuyun.
HEMEN OKUYUN
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!