Sayı 33
​     26 Ocak 2021

 
 
 
'Konuştuğun zaman sadece bildiklerini tekrar edersin ama dinlersen yeni şeyler öğrenebilirsin.'
Dalai Lama
Liderler İçin Takdir Cümleleri
Yapılan araştırmalar çalışanların yarısından fazlasının daha fazla takdir alabilmek için işlerini değiştirdiklerini gösteriyor. Lider olarak, çalışanlarınıza göstereceğiniz takdir düşündüğünüzden çok daha olumlu etki yapabilir. Gallup'a göre takdir gören çalışanlar daha iyi performans gösteriyor, daha bağlı oluyor. Engage&Grow Koçu Bertay Fişekçi, çalışanlarını takdir etmek isteyen fakat neler söyleyeceği ile ilgili biraz desteğe ihtiyacı olan müdürler için bir ''takdir cümleleri'' listesi sunuyor. Liderlerin kaçırmaması gereken bir yazı şimdi hemen okuyunuz.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Pandemi Süreciyle İnsan Kaynaklarında Değişen Yönetim Anlayışı 
Covid-19; insanları, şirketleri, pazarları ve tüm değer zincirlerini etkisi altına aldı. Salgın sürecinden en fazla etkilenen alanlardan biri olan insan kaynaklarında ise şimdi yönetsel değişim zamanı. Mevcut salgının karantina altındaki çalışanların psikolojisi ve performansı üzerine nasıl etki ettiğinin incelenmesi, iş sürekliliği ve kriz yönetimi için planlamaların yetersizliği görülmektedir. İnsan kaynakları birimlerinin bu konularda rol üstlenmeleri kriz sonrası normalizasyonun erken sağlanmasında önemli bir faktör olacaktır. Peki ama nasıl? İK'da değişen yönetim anlayışlarını öğrenmek için hemen yazıyı okuyunuz.
HEMEN OKUYUN
İşte İletişim Donanımları
 
 
İş hayatında başarılı olmak ve kariyer basamaklarında yükselmek için en önemli konuların başında iletişim geliyor. Bu yazı, ünlü psikolog yazar Doğan Cüceloğlu'nun İletişim Donanımları kitabından, iş hayatında daha iyi iletişim kurmanın nasıl mümkün olduğuna dair bazı noktaları kısaca okurlara anlatmış. İletişim melekesini geliştirmek isteyen herkesin ufkunu açacak bu yazıyı hemen okuyunuz. 
HEMEN OKUYUN
Kötümserleri Sevin, Onlar Sizin Gerçek Dostlarınızdır. | İlker Canikligil | TEDxIstanbul
Yönetmen İlker Canikligil, kötümserlik ile gerçekçiliğin zaman zaman birbirinin yerine konduğunu ve gerçekçi insanların kötümser olmakla suçlandığını söylüyor. Arzunun Üç Kademesi ile Kendini Değerlendirme arasındaki farkın artmasıyla kendimizi gerçekçi bir biçimde değerlendiremediğimizi anlatan Canikligil, ''Kendinizle yüzleşebilmek için kötümserlere ihtiyacınız var'' diyor. Kim bu gerçekçiler? Peki ya siz gerçekçi misiniz ya da en yakın arkadaşınız size göre fazla gerçekçi olabilir mi? Kötümser gibi gördüğümüz bu gerçekçilerin hayatımıza katkısını hemen öğrenin.  
HEMEN İZLEYİN
Dijital Okuryazarlık Dersinden Çıkarımlarım - 4 (Okuryazarlık Becerileri)
Günümüzde interneti kullanamayan insan sayısı çok az. Birine interneti kullanıp kullanamadığını sormak resmen bir hakaret. 7'den 70'e herkes dijital cihazları sosyal medya için, proje araştırmaları için ya da en kolayı Google ile merak ettiği bir şeyi aramak için kullanabiliyor. Peki bu aramaları yaparken ne kadar becerikliyiz? En güvenilir bilgiye giderken nelere dikkat etmeniz gerekiyor merak ediyorsanız bu dijital okuryazarlık yazı serisi size dikkat etmeniz gereken yönleri söyleyecektir. Yazının altında, yazarın daha önceki 3 yazısını da bulacaksınız, haydi hemen okuyunuz.
HEMEN OKUYUN
Önceliklendirme Yöntemi MoSCoW 
 
 
Bir ürünü tasarlayıp geliştirirken ürünün sahip olmasını istediğiniz ve sizi başarıya götüreceğini düşündüğünüz özellikleri MoSCow yöntemi ile nasıl önceliklendirip kategorize edebileceğinizi keşfetmek ister misiniz? Eğer fikir üretmeniz, yaratıcılığınızı kullanmanız gereken bir iş ve ortamda çalışıyorsanız, bir ürün tasarlayıp geliştirirken sizin için bulduğumuz bu yazıdaki yöntemi oldukça faydalı bulacaksınız. Mükemmel ürün ve projeler yaratmak için şimdi Moscow Yönetemini okuyunuz.
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
Sınırlar
John Townsend, Henry Cloud
SATIN ALIN
Sınırlar kim olduğunuzu ve kim olmadığınızı gösterir. Sınırlar hayatınıza yön veren kişisel çizgilerdir. Zihinsel, fiziksel ve ruhsal sınırlarınızı öğrendikten sonra, insanların size ne yaptırıp yaptıramayacaklarını açık ve net olarak siz belirleyin. Bu kitapta öğreneceğiniz her şey hayatınızı değiştirecek. Sevmediğiniz yemeği yemeyin, istemediğiniz ortamda bulunmayın, eşiniz yürüyüş yapmayı sevmiyor diye onunla televizyon seyretmeyi kabul etmeyin. Sınırlarınızın içinde kişisel alanınız ve bu alanın içinde duygularınız, yapmak istedikleriniz ve ihtiyaçlarınız, dışında ise istemedikleriniz vardır. Siz nerede durmak istiyorsunuz?
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!