Sayı 32
​     12 Ocak 2021

 
 
 
'Bir lider ile bir takipçiyi ayıran şey inovasyondur.'
Steve Jobs
Beyin Göçünde İkinci ve Uzun Dalga
İlginç bir sapmayı canlı gördük. Sadece 1,5 yıl önce bir işe yerleştirme danışmanlık firmasından gelen 10 adaya baktık. Bu 10 adaydan, 6 tanesi yurt dışına gitmişti. 3 İspanya, 1 Almanya, 1 İngiltere ve 1 Hollanda'da yaşama, çalışmaya başlamışlardı. Peki neden? Gelecek kaygısı mı, bireysel özgürlük mü, daha fazla kazanç mı neydi bu insanları yurt dışına göç etmesine sebep olan şey? Engage&Grow Koçumuz Artemiz Güler bu yazısında beyin göçünün neden olduğunu, hangi yaş grubunun göç ettiğini ve hangi sektörlerde daha çok olduğunu kaleme almış. Mutlaka okuyun.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
İş Stresi
 
 
İş stresi hepimizin ara ara hissettiği şey değil mi? Ekonomik alandaki belirsizlikler,  rekabet, işveren ve çalışanlar üzerinde baskı yaratmaktadır. Ekonomik krizlerin yaşanması satın alma gücünü etkilemekte, yatırımı azaltmakta, şirketlerde küçülme, işten çıkarmalarda artmaya yol açmaktadır. Ekonomik koşulların ağırlığı ve rekabetin artmış olması, işveren ve çalışanlar açısından zorlayıcı olmakta ve gelecek kaygısını arttırmakta. Peki üstümüzdeki bu iş stresini azaltmak için ne yapabiliriz? Baskı hissetmeden üretken ve verimli işler yapmak istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okumalısın.
HEMEN OKUYUN
2021'de liderlerden beklenen yetkinlikler neler?
Son zamanlarda 'etkili yönetim' bir sanata dönüştü. Günümüzde başarıdan başarıya koşan ekiplerin başındaki yöneticilere baktığımızda görüyoruz ki hepsi belli özellikler kapsamında ortak noktada buluşuyor. Peki, gelecek dönemde güçlü bir lider olabilmek için hangi yetkinliklerin gelişimine özen göstermeliyiz? 2021'de liderlerden beklenen yetkinlikler neler ve hangi yetkinlik ne anlama geliyor? En iyi olmayı hedefleyen liderler için bulduğumuz bu yazıyı hemen okuyun. 
HEMEN OKUYUN
Kendini Onar ve Büyü | Hilal Bebek | TEDxMEFUniversity
Bazı insanlar güçlüklerin altından daha bilge ve daha tecrübeli bir şekilde kalkıyorlar. Ama bazı insanlar o acıalrın altında eziliyorlar. Ne oluyor da kederin yönü, acının yönü bir şekilde değişiyor? Niye birileri aynı acıların altından güçlü binalar inşa ederek kalkarken birileri de onu enkaza çeviriyor? Ne zaman elmastan kömüre dönüşüyor acılarımız, buna yön veren şey ne? Sizin için sağlıklı insan olmak ne demek? Dinlediğinizde içinize su serpecek bu muhteşem TED konuşmasını kaçırmayın, hemen izleyin. 
HEMEN İZLEYİN
Çalışan Bağlılığı - Takım içinde Artırmak için 6 Öneri
Takım içinde psikolojik güvenlik nedir? Takım içinde yalnız hisseden, arkadaşlarının desteğini hissedemeyen çalışan yaptığı işte de iyi performans gösteremez.  Bir de uzaktan çalışmanın getirdiği 'yalnızlık' duygusu eklenirse, o çalışandan sonuç beklemek neredeyse imkansızdır. Engage&Grow Koçumuz Bertay Fişekçi bu konuda çok sayıda çalışan olduğunu görüyor ve takım liderlerine bazı önerilerde bulunmak istiyor. Takım içinde çalışan bağlılığını artırmak ve başarılı bir ekip olmak için neler yapılabilir, şimdi yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
Motivasyon ve Oyunlaştırma 
 
 
Dünya oldukça dinamik bir şekilde değişiyor ve bu değişime ayak uydurabilen takımlar daha verimli çalışmayı başarabiliyor. Peki bunları nasıl başarıyoruz? Çalışan motivasyonunu artırmak için hediyeler ve maaş artışı her zaman işe yarar mı?  İş hayatını oluşturan kişilerin hem karakter özellikleri hem de motivasyon modelleri de değişiyor. Hayatta kalma içgüdüsü ve ödül dışında diğer bir motivasyon kaynağını öğrenmek için şimdi yazıyı okuyun. 
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
Kürek Çocukları
Daniel James Brown
SATIN ALIN
Tarihi sporların en eskisi sayılan kürek, insan dayanıklılığının sınırlarını zorlamasıyla belki de sporların en zorlarından biridir. Çünkü bu dayanıklılık zihin, kalp ve bedenden gelir ve istenilen hızı sağlamak hiç kolay değildir. Dostluk, tevazu, güven, ekip olma ve birbirini kollama… Bunlar gelmiş geçmiş en iyi kürek takımını oluşturan özelliklerdir. Hiçbir özel imkâna, imtiyaza sahip olmayan, yoksulluk ve yokluktan gelen dokuz sıra dışı Amerikalı çocuk ve onların hikâyesi… Kürek Çocukları, bir kürek takımının ülke kürek şampiyonluğundan 1936 Berlin Olimpiyatları'na uzanan mücadelesi…
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!