Sayı 31
​     29 Aralık 2020

 
 
 
'Bir şeyi başarmak için gereken zaman nedeniyle hayallerinizden vazgeçmeyin.
Zaman her halükarda geçip gidecek.'

Earl Nightingale
 
 
Bağlı Ekipleri Yaratmak için 6 Lider Davranışı
Pandemi döneminde öne çıkan becerilerden biri birbirine ve yaptıkları işe bağlı takımları yaratan liderlik davranışları oldu. Daha önceki dönemde bu kadar ihtiyaç duyulmayan bu beceriler birdenbire takım liderlerinin önüne geldi ve kısa zaman içinde uzaktan çalışan ekiplerin performansını belirleyici bir faktör oldu. Engage&Grow Koçumuz Bertay Fişekçi'nin bu yazısında çalışan bağlılığı yaratmak için gerekli 6 liderlik davranışını bulacaksınız. Bağlı ekipler yaratan bir lider olmak istiyorsanız bu yazıyı kaçırmayınız.
 
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Takım Oluşturmanın En Yeni Formülü
Google, çoğumuzun bildiği gibi, yönetim başarısı ve çalışan mutluluğu konusunda ünlü şirketler arasında birincisi. Bu başarı tabii ki, yıllarca süren araştırmalar sonucu geliştirmelerle ve yatırımlarla elde ediliyor ve sürekli devam ediyor. Sizin için bulduğumuz bu yazıda büyük gelişmelerden biri olan Project Aristotle ile, Google'ın başarılı çalışmalarının kökleri incelenerek, takım verimliliğinin kodları ve başarının tanımlanabilir yöntemleri ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Yani net olarak, bazı takımlar başarılı olurken bazıları neden geride kalıyor, bunun cevabı aranıyor.Kazanan takımların kodlarını öğrenmek için şimdi yazıyı okuyunuz. 
HEMEN OKUYUN
Eisenhower Matrisi ile Zaman Yönetim
Zaman yönetimi ve üretkenlik konularında ele alınması gereken konuların başında kesinlikle planlama ve önceliklendirme bulunuyor. Gün içinde yapmamız gereken onlarca iş bulunuyor ve bu işlerin tamamını sonuçlandırmak neredeyse imkansız. Bu nedenle düzgün bir planlama yaparak yapılacak işleri belirlememiz gerekiyor. Ancak çoğu zaman yapılacak planı verimli yapabilmek sıkıntılı olabiliyor. İşte bu noktada işleri önemine ve aciliyetine göre önceliklendirmeniz gerekiyor. Eisenhower Matrisi de tam bu noktada işimize yarıyor. Artık her şeye zamanım var demek istiyorsan şimdi Eisenhower Matrisini keşfet.
HEMEN OKUYUN
Nasıl Avrupa Şampiyonu olduk? Ritmik Cimnastik Milli Takımımızın Başarı Hikayesi
Kadın Ritmik Cimnastik Milli Takımımız geçtiğimiz günlerde Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirerek '3 çember 2 labut' aletinde Avrupa şampiyonu oldu. Barış Özcan Kadın Ritmik Cimnastik Milli Takımımız ile hem bu heyecanı paylaşıyor hem de bu büyük bir takım başarısının arkasında nasıl bir çalışma olduğunu konuşuyor. Ne zaman başlamışlar, görünmeyen destekçiler kimler? Sıfır hatalı seriler için neler yapmışlar, önlerine ne gibi zorluklar çıkmış? Takım ruhunu anlamak için çok güzel mesajlar verdikleri bu videoyu izlemelisiniz. 
HEMEN İZLEYİN
VR ve AR ile Çalışan Verimliliği Artıyor
Son dönemde teknolojinin en heyecan verici gelişmeleri sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerinde yaşanıyor. Öyle ki, pazar sadece bu yıl %78 büyüdü. Statista'nın hesaplamalarına göre, VR/AR pazarı, 2020 sonunda 18,8 milyar dolarlık bir hacme ulaşacak. Böylelikle 2019'a göre %78'lik büyüme yaşayacak. 2026 yılında da pazarın 120 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan'a göre, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, VR/AR teknolojilerindeki bu hızlı büyümenin nedeni iş yerinde üretkenliği ve verimliliği artırmada oynadığı kritik rol. Nasıl mı? Öğrenmek için hemen yazıyı okuyunuz. 
HEMEN OKUYUN
2021 İK uygulamalarında SQ neden önemli?
Hızla dönüşen dünyada iş süreçlerini iyileştirebilmek için pek çok yöntemden yararlanmak gerekebiliyor. Uzaktan çalışmaya ani geçiş yaptığımız 2020 yılında, kaliteli iletişim kurmak daha da önem kazandı. İlişki ve iletişimlerin kaliteli olması yönünde en çok aranan zeka türü olan SQ ise 2021 yılında İK uygulamalarına yön verecek gibi görünüyor. Neden bu kadar önemli, uygulamaları nasıl kullanırım diye merak ediyorsanız hemen yazıyı okuyunuz. 
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
Şefkat - Zorlayıcı Duygu ve Durumlarla Yaşayabilme Sanatı
SATIN ALIN
Şefkat, insan yaşamında zaman zaman kaçınılmaz olabilen acıya farkındalık-duyarlılık ve insan acılarının azaltılması doğrultusunda bir sorumluluk gerektirir. Acı karşısında sergilenen duyarsızlık insan olmanın temel erdemlerinden birine körleşmek demektir. Şefkat, öğrenilip geliştirilebilen ve içinde farkındalık, duyarlılık, empati, cömertlik, paylaşım gibi ögeler barındıran bir erdemdir. Yalnızca birinden diğerine yöneltilen değil, aynı zamanda bireyin kendine yönelttiği öz şefkati de içerir. Sevgili Zümra Atalay bu eserinde, insan olmanın önemli bir parçası olmasına rağmen giderek unutulmaya başlanan bir değer olan şefkati değişik boyutlarıyla, okuyucunun kolaylıkla takip edebileceği yalın bir dille aktarmış. Bilimsel bilgilerin yanı sıra kişisel deneyimlerini de katarak şefkati yaşamımıza yeni baştan entegre etmenin yollarını paylaşmış.
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!