Sayı 30
​     15 Aralık 2020

 
 
 
'Hayallerinin pesinden koş , bir gün mutlaka yorulacaklardır.'  
Paul Auster 

 
 
 
Çeviklik Kültürünü Ölçme
25. İnsan Kaynakları Zirvesinden muhteşem bir örnek. 

Kültürü ''İnsanların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla meydana getirdiği maddi ve manevi her şey'' olarak tanımlarsak ''her şey'' olma hali farklı kültürlerle ortak noktalar oluşturduğu gibi kültürlerin birbirlerinden ayırt edilebilmesini sağlayan farklılıkları da oluşturmaktadır. Atlanan en önemli unsur ise bu farklılıkların işletmenin hem çalışanlar hemde tüketiciler tarafından tercih edilmesini sağlayacak yegane faktörleri olmalarıdır. Bu yazıda Agile (Çevik) Kültürünü ölçmeyi sağlayan ve Agile (Çevik) Kültürü'nün ayırt edici özelliği olan kültür faktörlerinin saptamaya çalışıldığı bir örneği kaynakları ile bulacaksınız. 
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Mindfulness Nedir?
Sık sık duymaya başladığımız bu Mindfulness ne demek? Nasıl yapılır? Bilim ve Mindfulness arasındaki ilişki nedir? Bu konuyu okuyup uygulayabileceğiniz kitaplar var mıdır? Mindfulness size ne kazandıracak? Tüm bu soruların cevaplarını öğrenin, hayatınızı gelişigüzel değil farkındalıkla yaşayın. Mindfulness nedir keşfetmek için şimdi linke tıklayın. 
HEMEN OKUYUN
İşyerinde Etkili İletişim Yaratmanın 20 Yol
Çalışma arkadaşlarınız, müşterileriniz ya da satıcılarınızla iletişim kurmadan iş yapabilir misiniz? Dahası, bazen bir gruba iletişim kurabilir ve bir başka kişiye iletişim kuramayabilirsiniz. Bu durumlardaki hedefleriniz farklı olacaktır, ancak bazı ilkeler aynı kalır. Küçük işletmelerdeki özel zorluk ise, farklı bir grup insan için çok çeşitli ortamlarda etkili bir iletişimci olmanız gerektiğidir. İş dünyasında etkili iletişim kuramazsanız başarısız olursunuz. Bu nedenlerden dolayı, etkili iletişim için pratik ipuçlarına dikkat etmek her zaman akıllıca olacaktır. Etkili iletişimin 20 yolunu öğrenmek için hemen yazıyı okuyun. 
HEMEN OKUYUN
Değerinizi Bilin ve Sonra İsteyin | Casey Brown TEDxColumbusWoman
Patronunuz(müşteriniz) muhtemelen size değeriniz kadar ödeme yapmıyor. Bunun yerine, değerinizi düşündükleri kadarını ödüyorlar. İş sahibi ya da çalışan olarak... Değerinizi göstermekte zorlanıyor ve huzursuz hissediyor musunuz? Özellikle ilk zamanlarda. 'Kendimi övmeyi sevmiyorum, iş zaten ortada.' cümlesi aklınızdan geçiyor mu? Hak ettiğiniz parayı kazanmak ve değerinizin tam karşılığını alabilmek için kendinize sormanız gereken kilit soruları öğrenin, hemen Casey Brown'un TEDx Konuşmasını dinleyin. 
HEMEN İZLEYİN
İş Görüşmesi İş Teklifine Nasıl Dönüşür?
Sebebin ne olursa olsun yeni bir iş aramaya başladın ve görüşmek için heyecan duyduğun o şirketin işe alım uzmanıyla artık karşı karşıyasın. Ne yapacaksın? Bu yazı çalışanlara iş görüşmelerini iş teklifine dönüştürmeyi sunarken, işverenler için de bir dikkat edilecekler listesi sunuyor. Aklınızda asla yapılmaması gerekenlerle ilgili birkaç fikriniz olduğundan eminiz. Hem bu fikirlerin doğruluğunu gözden geçirmek hem de yeni farkındalıklar kazanmak istiyorsanız, hem çalışan hem işveren olarak bu yazı tam sizin için "İş görüşmesi iş teklifine nasıl dönüşür?" hemen tıklayın. 
HEMEN OKUYUN
Fikir Birliği Yerine İş Birliği
Başarılı bir takımın fikir birliğine mi sahip olması gerekir yoksa işbirliğine mi? Takımlarda farkında olmadan yapılan ve takımın ayağına dolanan yanlışlar çok değil mi? Hatta tekrar tekrar aynı hatalara düşebiliyoruz. Bu durum takım üyelerinin öğretici ama acı tecrübeler yaşamasına sebep oluyor. Takımlar dağıtılabiliyor, insanlar işten çıkarılabiliyor… Bu yazıda fikir birliği mi yoksa iş birliği mi ayağımıza takılacak sonuçlarını öğrenmek, kazanan takımlarla çalışmak için hemen yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
Steve Jobs Gibi Düşünmek - Daniel Smith
SATIN ALIN
En büyük çağdaş inovasyonculardan biri olan Steve Jobs bilişim ve müzik endüstrilerinde dönüşüm gerçekleştirerek bize çağdaş dünyanın en çok arzulanan teknolojilerini getirdi. Steve Wozniak ile 1976'da Apple'ı kuran Steve Jobs, 1985'te Apple'dan kovuluşunu CGI şirketi Pixar'ı satın almak için bir fırsat olarak kullandı. 11 yıllık aranın ardından Apple'a dönüp orayı dünyanın en çok sevilen şirketlerinden birine dönüştürdü. Steve Jobs'un görüşlerini ve becerilerini bir araya getiren bu kitap, okuru Steve Jobs'dan ilham almaya ve dünyaya bir dâhinin gözlerinden bakmaya davet ediyor. Cesaret alacak çok şey var çünkü Jobs uyumsuzların ve isyankârların dünyayı değiştirmekten korkmayarak 'insanlığı ileri götürdüğüne' inanan bir adamdı; hatalarına rağmen her zaman kendinden umulanı yapabilen cesur, cüretkâr bir iş adamıydı.
Siz de Steve Jobs gibi düşünebilirsiniz.
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!