Sayı 29
​     1 Aralık 2020

 
 
 
'Yeterince gelişmiş bir teknoloji, sihirden farksızdır.'  
Arthur C. Clarke
 
 
Çalışan Bağlılığı üzerine 'Sahadan' 3 Soru 3 Cevap
 
 
Engage & Grow Koçumuz Bertay Fişekçi, firmalarla yaptığı toplantılardan konunun sık sık Çalışan Bağlılığına geldiğini söylüyor. Firmaların çoğu bu alanda çalışmalar yapmış olmasına rağmen hala yolunda gitmeyen bir şeyler var. Bu yazısında çalışan bağlılığı üzerine en çok sorulan 3 soru ve karşılığında 3 cevap yer alıyor. Sahadan gelen çalışan bağlılığı sorunlarını okumak için linke tıklayın.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Günümüzde İş Hayatının En Önemli Kuralı; Ekibinizin Üretkenliğini Artırın!
İyi liderlerin birçok hedefi arasında ekiplerinin ve çalışanlarının tüm potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak da vardır. Etkili yöneticiler her zaman çalışanların büyümesine yardımcı olmaya, kısa ve uzun vadeli hedeflerine ulaşmalarını sağlamaya odaklanırlar. Bunu yapmanın önemli bir bileşeni, bireylerin ve ekiplerin daha üretken olmasına yardımcı olmaktır . Nasıl mı? Öğrenmek için şimdi yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
2021'de İK Uygulamalarını Şekillendirecek 6 Trend
Covid-19 salgınıyla başlayan süreç hayatın pek çok alanını olduğu gibi istihdamı, dolayısıyla İK uygulamalarını da derinden etkiledi. Öyle ki 2021 İK trendlerinin çoğu, pandeminin çalışma dünyasını nasıl dönüştüreceğine odaklı. İşte, 2021 yılında İK uygulamalarını şekillendirecek 6 trendi yakalamak için yazıyı okuyun. 
HEMEN OKUYUN
Sen Değiş, Dünyan Değişsin | Hale Caneroğlu | TEDxHisarSchool
Dönüşmezsek Toprak Ana insanoğlunu yok edecek! 'Kişisel gelişim ve dönüşümü sadece kendi hayatınızı iyileştirmek için yaptığınızı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz! Aslında tüm insanlığı ve dünyayı kurtarıyorsunuz!' diyen Hale Caneroğlu 'Sen Değiş, Dünyan Değişsin' başlıklı TEDx konuşmasında 3 mesaj verdi: 1- Hepimizin, içi kayıtlarla dolu bir kara kutusu var 2- Önce mutluluk, sonra başarı 3- İnsan olmayı hatırlama zamanı! İzlemek için tıklayın.
HEMEN İZLEYİN
İşe Alımın Geleceğine Yönelik Değerlendirme
Microsoft işe alım başkanı, işe alımın geleceğine yönelik değerlendirmesini paylaşıyor. Şu anda geleceği tahmin etmek imkansız gibi gelebilir. Sonuçta, 2020'nin bizim için sakladığı her şeyi kim tahmin edebilirdi? Ancak liderlerin yine de ileriye bakmaları ve bir sonraki adım için hazırlanmaları gerekiyor, özellikle yetenek alanında. Ne mi yapmaları gerekiyor, öğrenmek için şimdi yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
Mikro Yönetimden Makro Yönetim
'Çalışanları yakından mı takip etmem lazım, bırakayım kendi bildiği gibi mi yapsın ya hata yaparsa ya yeterince iyi olmazsa yaptığı iş?' Şirketler bu kafa karışıklıklarına ışık tutmak, iş akışlarını netleştirmek, yetki, sorumluluk ve hiyerarşik yönetim ve karar süreçlerini tanımlamak üzere organizasyon şemaları çizerler, görev tanımları yazarlar. Her şey kağıt üstünde güzeldir. Peki işi çalışana devretme noktasında? 
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
SCRUM: İki Katı İşi Yarı Zamanda Yapma Sanatı
SATIN ALIN
Üretkenliğinizi sekiz kat artırmak ister misiniz? Bir üretebileceğiniz zamanda sekiz üretmek. Kulağa hoş geliyor değil mi? Scrum ile bu gerçekten mümkün. Hükümetler, uluslararası dev şirketler, sivil toplum örgütleri, eğitimciler Scrum'u kullanıyor. Daha üretken olmakla kalmıyor, tüm süreç boyunca daha da mutlu oluyorlar. Çalışanlar, yöneticiler, öğrenciler, herkes. Gerçek olamayacak kadar güzel gibi duruyor fakat gerçek. Siz de ekibinize, projelerinize, fikirlerinize, eşinize ve en önemlisi kendinize bir iyilik yapın. Scrum'u öğrenin ve uygulamaya başlayın. Çünkü dünyanın buna ihtiyacı var.
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!