Sayı 28
​     17 Kasım 2020

 
 
 
'Modern bilim henüz birkaç kelimenin gücü kadar etkili bir ilaç üretemedi.'
Sigmund Freud
 
 
Geliştirici Performans Görüşmesi için Çalışan ve Müdürlere Öneriler
 
 
Sene sonu yaklaşırken performan görüşmeleri gündemde daha çok duyulmaya başladı. Engage&Grow Koçumuz Bertay Fişekçi bu hafta yazısında verim artırıcı bir konuyu ele alıyor. Siz organizasyonunuzda çalışanlarınız ile yeterli ve zamanında gelişim diyaloğu kurabildiğinizi düşünüyor musunuz?  "Geliştirme diyaloglarının" önemli bir aracı performans görüşmeleridir. İyi bir performans görüşmesinin özelliklerini öğrenmek için şimdi yazıyı okuyunuz.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
OKR Nedir?
Adından da belli olduğu gibi iki elemandan oluşur: Objectives (Hedefler) ve Key Results (Anahtar Sonuçlar). Dünyada birçok başarılı şirket hedeflerini takip etmek için OKR yapısını kullanır. OKR'nin tarihçesinde üç önemli kişi vardır: Peter Drucker, Andy Grove ve John Doerr. Sizin için bulduğumuz yazıyı şimdi okuyun. Hem iş hem de özel hayatınızda bu önemli insanların mükemmel fikir yapılarından faydalanın.
HEMEN OKUYUN
Nasıl Şanslı Olunur?
''Ne kadar şanslısın!'', ''keşke sendeki şans bende de olsa!'', ''Off bugün de şansım yaver gitmedi.'" Ne çok işitiyoruz değil mi bu tarz sözleri? Sizin için yepyeni bir hayatın kapılarının aralanması sadece şans sayesinde mi olur? Kendinize yardım edin ve hazır olun ki şans da size yardım etsin. Nasıl şanslı olunur yazısını okumak için linke tıklayınız. 
HEMEN OKUYUN
Kelimelerin Büyüsü - Konuştuğumuz Şey Yarattığımız Şeydir: Andrew Bennett at TEDxTowson
Kullandığınız kelimeler yaratıcı mı yoksa sınırlandırıcı mı? Kelimeleri karşımızdaki insandan duyduğumuzda olumlu ya da olumsuz etkilenebiliriz peki ya kendi kendimize bunu söylüyorsak? Dış dilinizin ve iç dilinizin size söyledikleri ile birçok şey değişebilir. Andrew Bennett  gözümüzün önünde duran her gün kullandığımız bu gücü anlatıyor. Videoya tıklayın hayatının sihrini kaçırmayın. (Ayarlar kısmından otomatik altyazı çevir seçeneği ile türkçe izleyebilirsiniz.)
HEMEN İZLEYİN
Sosyal Şirket Sahnede: Paradoksla Yüzleşmek 2020 İnsan Kaynakları Trendleri
Deloitte bu yıl onuncusu hazırlanan '2020 Global İnsan Kaynakları Trendleri' raporunu yayınladı. 'Sosyal Şirket Sahnede: Paradoksla Yüzleşmek" başlıklı rapor, insan kaynakları ve iş dünyasından 10 bin kişinin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmış. Rapor; geçtiğimiz dönemi daha iyi anlama ve değerlendirme, mevcut ekonomik, kültürel ve teknolojik ortama hem bireylerin, hem de iş dünyasının perspektifinden bakma fırsatı sunuyor. Deloitte'nin hazırlamış olduğu bu raporu bağlantıya tıklayarak indiriniz.
HEMEN OKUYUN
İş dünyasının yeni normali VUCA nedir?
 
 
Günümüzün hızla değişen dünyasında hem bireysel hem de kurumsal varoluşun sürdürülebilirliği için değişimin bir parçası olmak şart. Peki VUCA olarak adlandırılan bu yeni dünya neyi ifade ediyor? Sizler için bulduğumuz yazıda İnsan Kaynakları Proje Danışmanı İpek Aral bu konuyu ele almış, şimdi okuyunuz.
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
Fikir Nasıl Bulunur?
Jack Foster
SATIN ALIN
Bazı insanlar nasıl bu kadar yaratıcı olabiliyor? Neden yaratıcı ve parlak fikirler bizim değil de onların aklına geliyor? Yaratıcı olmanın bir yolu ya da anahtarı var mı? Bir yanıt bulmaya çalıştığımızda ise genellikle yaratıcılığın 'kişiye özgü', 'tanrı vergisi' bir şey olduğunu söyleyerek işin içinden çıkmaya çalışırız. Oysa yaratıcılık ve farklı düşünme her insanın sahip olduğu yeteneklerdir. Peki bunu nasıl başarabiliriz? Farklı bir düşünce tarzına, parlak fikirlere ve bunları cesurca ifade edebilme yeteneğine nasıl kavuşabiliriz? Bu kitap işte bu soruların yanıtını veriyor. 
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!