Sayı 27
​     03 Kasım 2020

 
 
 
'İzmir'de meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremde hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bizlere umut olan tüm arama kurtarma ekiplerine minnettarız.' 
Engage & Grow Türkiye
 
 
Bağlı Çalışanlar X Mutlu Müşteriler = Büyüyen İşletmeler Online Semineri
5 Kasım, Perşembe | Saat 16:00 - 18:00
 
 
Bir insanın çalışandan önce bir insan olarak değer gördüğü kurumda olmak, refah seviyesinin yüksek olduğu iyi olma halinin hatırlatıldığı bir çalışma ortamında olmak, 360 derece güven ortamında olmak, bağlılığı yüksek bir lidere sahip olmak, şeffaf ve içten iletişim kurmak, farklılılıklarımızı kucaklamak ve kucaklanması, vizyona uygun tutarlı davranışların olduğu bir ekiple çalışmak, adil kurumsal bir ortama sahip olmak, önceliğin rakamlar değil insan olduğu bir şirket kültürüne sahip olmak HEPİMİZİN HAKKI! 
Hadi gelin domino etkisi yaratalım! Tüm dünyadaki Engage & Grow Koçlarının desteklediği ve imzaladığı Manifesto Bildirgemizi siz de okuyun. 

SİZ DE KATILIN, SES OLUN, HEP BİRLİKTE SESİMİZ OLSUN...
DETAYLI BİLGİ VE KAYIT İÇİN TIKLAYIN
Doğru oluşturulmamış bir şirket kültürü size neler kaybettiriyor? - 2
Her şirketin dönem dönem kendini değerlendirmesi gereken konuları sizinle paylaşıyoruz. Engage & Grow Koçumuz Bertay Fişekçi'nin şirket kültürü ile ilgili yazısının ikinci bölümünde liderlerin davranış ve yaklaşımları üzerine önemli üç maddeyi inceliyor. Şirket kültürünü oluşturmakta olan şirketlerin bu kültürü doğru oluşturulmadığında neler kaybettirdiğini öğrenin ve durumu kazanca çevirmeye yazıyı okuyarak başlayın.  
HEMEN OKUYUN
Motivasyon Bilimi: Beynimizi Dopamin Patlamasıyla Nasıl Etkileyebiliriz?
Belirli bir motivasyona sahip insanların dur durak bilmeksizin ilerlemesinin birçok canlı örneğine şahit oluyoruz. Peki bu insanların beyni nasıl çalışıyor? Motivasyon beyni nasıl etkiliyor? Ya da beynimizin motivasyonumuzdaki rolü? Beynimizde nasıl dopamin patlamaları gerçekleştirebiliriz? Motivasyon konusuna farklı ama bununla birlikte gerçek bilgiler ışında bakmak için yazıyı okuyun. 
HEMEN OKUYUN
Nova Etkisi Hikayesi: En Kötü Olayın En Büyük Şansın Olabilir
Yaşadığımız kötü olaylar daha sonra yaşayacağımız başka bir olayın temelini oluşturuyor olabilir mi? Burada durum hiçbir şey yokmuş gibi devam etmek polyannacılık oynamak değil. Videodaki küçük hikayeyi günümüze uyarlamak istersek ve evet çok kötü olaylar yaşıyoruz bununla birlikte belki de bu olaylar önlem almamız, eğitim almamız, daha bilinçli ve özenli olmamız konusunda bizi uyarıyor olabilir. Yaşadığımız olay sadece o an yaşadıklarımızla mı sınırlı dersiniz? Olaylara daha geniş bir pencereden bakabilmemiz ve güzel günler yaşayabilmemiz dileğiyle videoyu izlemek için linke tıklayın.
HEMEN İZLEYİN
İş Hayatına Giriş: İyi Bir Takım Oyuncusu Musun?
İyi bir takım üyesi hangi özelliklere sahiptir? İşe alım sürecinde adaylarda en çok aranan özelliklerin başında ''iyi bir takım üyesi olmak''geliyor.  Job Outlook Araştırması'na göre işe alım uzmanlarının %78'i adayların iyi birer takım üyesi olup olmadığına, başkalarıyla uyumlu ve verimli çalışabilme kapasitelerine bakıyor. İyi bir takım üyesi olup olmadığınızı anlamak için şimdi yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN
Çocukların Okula Döndüğü Şu Günlerde IT ve İK Liderlerinin de Yeni Ev Ödevleri Var
Birçok çalışan artık, kendi işlerini yönetmenin yanı sıra çevrimiçi eğitimi denetlemek ve evde, okulda ya da her iki yerde de eğitim alan çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için de yer ve zaman bulmak zorunda. Citrix İnsan Kaynakları Direktörü Donna Kimmel'e göre, Bunu başarabilmek için tüm yöneticilerin en başta da IT ve İK liderleri tarafından onlara gereken desteğin nasıl sağlanacağını anlatıyor. Çalışanlarınızın ailevi sorumlulukları yüksek ise mutlaka haberi okuyun.
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
İş Dünyasında Zirveye Giden Yol 
Marshall Goldsmith & Mark Reiter
SATIN ALIN
Farz edin ki 95 yaşındasınız ve ölüm döşeğindesiniz. Son nefesinizi vermeden önce, size büyük bir hediye veriliyor. Zamanda geriye yolculuk yapabilme yeteneği, şu an bu satırları okumakta olan kişiyle konuşabilme şansı, iş yaşamında daha başarılı olması ve daha iyi bir hayat sürmesi için ona yardımcı olabilme şansı. 95 yaşında hayatta nelerin olup olmadığını artık anlamışsınızdır. Bu bilge ''ihtiyar siz''in, bu satırları okumakta olan 'siz'e tavsiyeleri neler olurdu?
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!