Sayı 26
​     20 Ekim 2020

 
'Bir araya gelmek bir başlangıç; bir arada tutmak ilerleme; birlikte çalışmak ise başarıdır.'  
Henry Ford
 
 
Bir insanın çalışandan önce bir insan olarak değer gördüğü kurumda olmak, refah seviyesinin yüksek olduğu iyi olma halinin hatırlatıldığı bir çalışma ortamında olmak, 360 derece güven ortamında olmak, bağlılığı yüksek bir lidere sahip olmak, şeffaf ve içten iletişim kurmak, farklılılıklarımızı kucaklamak ve kucaklanması, vizyona uygun tutarlı davranışların olduğu bir ekiple çalışmak, adil kurumsal bir ortama sahip olmak, önceliğin rakamlar değil insan olduğu bir şirket kültürüne sahip olmak HEPİMİZİN HAKKI! 
Hadi gelin domino etkisi yaratalım! Tüm dünyadaki Engage & Grow Koçlarının desteklediği ve imzaladığı Manifesto Bildirgemizi siz de okuyun. 

SİZ DE KATILIN, SES OLUN, HEP BİRLİKTE SESİMİZ OLSUN...
DETAYLI BİLGİ EDİNMEK İÇİN TIKLAYIN!
#İşeAlım #SMART 🤞
Z Kuşağı Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şeyi Açıklıyoruz
Siz de, 3 Kuşak bir arada olan bir şirkette mi çalışıyorsunuz? İletişimde zorlandığınız ya da çok rahat anlaştığınız yaş grubu hangisi? Hangi grubun iş yapış şeklinin daha doğru olduğunu düşünüyorsunuz? Kuşaklar analizi, her insanı veya durumu muhtemelen tanımlayamayacak olan genellemelere dayansa da Z Kuşağı hakkında okuyacağınız bu yazı bakış açınızı değiştirecek. Yeni gelen nesil ile sağlam işbirliği oluşturmak istiyorsanız yazıyı okuyunuz. 
HEMEN OKUYUN
Hangi Çalışanın Şirketten Ayrılacağını Bilmek Mümkün Mü?
Şirketleri başarıya götüren en önemli şeylerden birinin sahip olunan insan kaynağı olduğu düşünüldüğünde, çalışan sirkülasyon oranını düşürmenin önemi de daha çok anlaşılıyor. Peki, bir çalışanın şirketten ayrılabileceğini tahmin etmek ve bunu önlemek mümkün mü? İK danışmanı ve eğitmen Hakan Selahi, sorunun cevabını açıkladığı yazıyı okumak için linke tıklayınız.
HEMEN OKUYUN
#Alışkanlıklar #Yaşam 🏢
Mutlu olmak için ben ne yaptım? | Tunç Kılınç | TEDxNilüfer
Kaç yaşında olursanız olur fark etmez şimdi sessizce geçirdiğiniz yılları gözünüzün önünden geçirin, mutlu olduğunuz anları… Olmak istediğiniz ama olamadığınız zamanları… Eğer mutlu anılar küfeniz ağır gelmiyorsa daha fazla üzülmeyin, şimdi video linkine tıklayarak yaşamının son günlerini yaşayan kişilerin, mutluluk ile ilgili söylediği son sözlere, tavsiyelere kulak verin. 
HEMEN İZLEYİN
 #Kariyer #Takım 👀
Doğru Oluşturulmamış Bir Şirket Kültürü Size Neler Kaybettiriyor? - 1
Güçlü, sağlıklı, işleyen bir şirket kültürü oluşturmadığınız zaman neler kaybediyorsunuz, hiç düşündünüz mü? Engage&Grow Koçumuz Bertay Fişekçi bu yazısında şirket kültürünün, değerlerinin, vizyonunun ve misyonunun etkilerini kaleme almış. Kayıpları tespit edip yok etmek için şirket kültürünü oluşturan etmenleri okumak için tıklayınız.
HEMEN OKUYUN
Başarılı İsimlerin Spor Rutinleri ve Sporun Başarıya Etkilerİ
Oldukça yoğun günlük rutinlere sahip bazı insanlar, bu rutine ayak uydurabilmek için spor yapıyor. Yapacakları onca iş varken, egzersiz yapmayı da ihmal etmiyorlar ve bunun ödülünü hem mental olarak hem de bedensel olarak sağlıklı birey olmanın getirdiği başarılarıyla alıyorlar. Peki kim bu dünyanın tanıdığı başarılı insanlar ve neler yapıyorlar? Öğrenmek için yazıyı okuyunuz. 
HEMEN OKUYUN
#KitapÖnerisi 📚
Başıma Bir İş Geldi
Zuhal Gürçimen
SATIN ALIN
Başka İŞ hayatı elbette mümkün. Beyaz yakalarımızın iki ucunu birbirine denk getirmek için uğraşırken, neleri ıskalıyoruz? İŞ hayatında karşımıza çıkan; mobbing, kariyer klanlığı, yolsuzluk, cinsel taciz veya çalışan insanlara ait sendromların hikâyeleri ve kahramanları yer alıyor bu kitapta. ''Hapis olduğumuzu'' düşündüğümüz hayatlardan çıkış yolları ile birlikte…Hepimizin yaşadığı sorunların birbirine benzemesi gibi, hayallerimizin parmak izi kadar kendimize ait ve farklı olduğu da bir gerçek. Şimdi kendi hikâyeni de yanına alıp kahramanların başına gelen ''İŞ''lere tanık olmaya davet ediyor.
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
Bizi takip etmeyi unutmayın!