Sayı 24
​   23 Eylül 2020

 
#HaftanınSözü 💬
''Bir yöneticinin zekasını tahmin etmenin ilk yöntemi, etrafındaki adamlara bakmaktır.''
Niccolo Machiavelli
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Liderlik #Ekip #Beceriler 💚
İşyerinde Şeffaf Liderlik - Faydalar
Peki bunun bana faydası ne? Hepimizin en çok merak ettiği sorudur değil mi? Şeffaf bir lider olsam bana faydası ne? Şeffaf bir liderim olsa hayatımda ne gibi değişiklikler olur bana yansıması ne şekilde olur? Soruların cevaplarını merak ediyorsan… Bir önceki paylaşımımızda Engage&Grow Koçumuz Bertey Fişekçi'nin ''İşyerinde Şeffaf Liderlik - Neden?'' yazısını sizler ile paylaşmıştık, yazı serisinin devamında da ''İş yerinde şeffaf liderliğin - Faydalarını'' bizlerle paylaşıyor yazıyı okumak için hemen linke tıklayın.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Steve Jobs'ın Bir Çalışanına Dürüstlük Üzerine Verdiği Hayat Ders
Steve Jobs'ın çalışanlarıyla olan ilişkisini az çok biliyoruz. Her zaman mükemmeliyetçiliği ve kusursuzluğu arayan Jobs, kendisini bu konuda tatmin edemeyen çalışanlarını anında işten çıkarırdı. En iyi öğretmen tecrübedir ikinci öğretmen ise tecrübe edenden öğrenmektir. Steve Jobs'ın Bir Çalışanına Dürüstlük Üzerine Verdiği Hayat Dersini ve bu ünlü çalışanının hikayesini okumak için hemen linke tıklayın.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Kariyerini Harekete Geçirecek 8 Adım
 
 
Son yıllarda iş dünyası ve özel hayatlarımızda hızla değişen dinamiklere ayak uydurmakta zorlanabiliyoruz. Bazen fitili ateşleyecek bazen de yeni bir bakış açısı kazandıracak yeniliklere ihtiyaç duyuyoruz. David Cottrell, Salı Sabahı Koçluğu kitabında 8 hafta boyunca başarının basit yönetimlerini ortaya çıkardığı örneklerle bizlere harika bir anlatımda bulunuyor. Mantığımıza yatan, hayata geçirmek isteyeceğimiz bu 8 adımı okumak için linke tıklayın.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Tom Wujec: Bir Kule Kurun, Bir Takım Kurun
Güçlü başarılara imza atmış takımların diğerlerinden farklı yaptığı şey nedir? Çok yetenekli olmaları mı, çok tecrübeli olmaları mı, çok yaratıcı olmaları mı, işin ucunda bir ödül olması mı? Tom Wujec 'Marshmallow Problem'iyle ilgili yaptığı şaşırtıcı derecede derin araştırmayı anlatıyor. Kuru spagetti, yaklaşık bir metre bant ve bir marshmallow, basit bir takım kurma egzersizi. Bu malzemelerle en yüksek kuleyi hangi takım kurabilir? Her zaman sürpriz bir grup ortalamadan daha iyi sonuç elde ediyor, Neden? Ben de o kazanan takımda olacağım diyorsan şimdi videoyu izleyin.
HEMEN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
Tükenmişlik (Burn-out) Sendrom
Hayatımızın her alanına giren rekabet, ilerleyen teknolojinin, zorlaşan çalışma şartları, kişisel problemlerimiz, kişiliklerimiz ve problem çözebilme yetilerimiz, bunun yanı sıra iş ortamlarında yeterince profesyonel olmayan organizasyon şemaları... Ortaya çıkan tükenmişlik sendromu sadece iş dünyası için değil tüm çalışanlar ve yönetim elemanları için küçümsenemeyecek bir problem haline gelmiştir. Enerjisi azalmış, motivasyonu sönmüş hissedebilirler… Sizin de kendinizi böyle hissettiğiniz zamanlarınız oluyor mu, tükenmişlik sendromundan nasıl kaçınabiliriz? Yazıyı okumak için şimdi linke tıklayın.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Ekip Ruhu ve Takım Olma
Yeni dönem işe alımlarda İK nelere dikkat eder? Bireysel yeteneklere mi yoksa ekibe dahil olabilme yeteneklerine mi odaklanır? Ekipleri bir arada tutan şey nedir? Onlarca insanın ortak bir vizyona koşması mümkün müdür? Mükemmel bir ekip çalışmasını orkestraya benzetecek olursak… Ekip çalışmasına kimler uygundur, kimler uygun değildir? Başarılı bir orkestra içinde kendini güçlü hissettiğin, başarılı bir ekipte varolmak için hemen linke tıklayın. 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
Ömrümden Uzun İdeallerim Var
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
Çalışmaya başladığım ilk günden itibaren, bu topluluğun profesyonelleşmesi için büyük çaba sarf ettim. Sağlığım müsaade ettiği ölçüde de bunu yapmaya devam edeceğim. Bugüne kadar birlikte çalıştığım her kademedeki arkadaşımdan sevgi, saygı ve ciddiyet gördüm. Bunun için mutluyum. Zaman zaman çalıştığıma pişman olduğum anlar oldu, ama geriye dönüp baktığımda dolu dolu bir hayat ve hatıratımı yazacak kadar güzel ve heyecanlı anılar var. Suna Kıraç

Suna Kıraç'ın bir anne, bir iş kadını olarak duygularını, deneyimlerini, ideallerini ve son yıllardaki sağlık mücadelesini içeren ve ilk baskısı 2006 yılında yapılan ''Ömrümden Uzun İdeallerim Var!'' kitabının yeni baskısının da tüm geliri, Suna Kıraç'ın kurucusu olduğu TEGV'e (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) bırakılacak.
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!