Sayı 23
​    8 Eylül 2020

 
#HaftanınSözü 💬
''Hayatı kaybetmekten daha acı bir şey vardır, yaşamın anIamını kaybetmek.''
Seneca
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Liderlik #Ekip #Beceriler 💚
İşyerinde Şeffaf Liderlik - Neden?
İşyerinde şeffaf liderliğin çok faydalı olduğuna, birçok sorunu daha çıkmadan yok edeceğini, lidere ve ekibe bir takım ruhu kazandıracağını ve daha bağlı çalışanlar üzerinden daha iyi iş sonuçlarına yola açacağını biliyor musunuz? Engage & Grow Koçu Bertay Fişekçi bu yazısında şeffaf liderliğin güven ortamının oluşmasında ilk koşul olduğuna inandığını yazıyor. 'Neden şeffaf bir lider olmalıyım' sorusunu kendinize soruyorsanız şimdi yazıyı okuyun.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#ÇalışanBağlılığı #Verimlilik #Üretkenlik ❤️
Bilim En Korkunç Bulaşıcı Hastalığı Keşfetti: Düşünmek
İş yerinizde ya da sosyal hayatınızda fikir üretmekte, odaklanmakta ve yaratıcılıkta sıkıntılarınız varsa sorun sizde değil, çevrenizde olabilir! Belçikalı bilim insanları sonunda "Düşünme" eyleminin bulaşıcı olduğunu keşfetti… Pozitif bulaşıcılığı nasıl kaparım?

Yapılan deneylerin sonuçlarını okumak için hemen linke tıklayın.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Bir Yönetici Olarak Saygı Kazanmanın 5 Önemli Püf Noktası
Bir yönetici sadece yönetici olduğu için takımının saygısını kazanamaz. İşveren tarafından ona verilen yetkiler belirli bir otorite sağlar, ama işlerin gerektiği şekilde işleyebilmesi için ekibin yöneticiye saygı duyması gerekir. Özellikle bir ekibin başına getirilmiş yeni yöneticilerin yetkinlikleri sorgulanmaya açık olur. Şimdi haberi okuyun ve saygın bir yönetici olarak kendinizi hayal edin. 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
ROWE Nasıl Bir Şey Hiç Duydunuz Mu?
 
 
Çalışan evden çalışmaya başladığında, kendini çalışandan çok dışarıdan iş yapan girişimci gibi hissetmeye mi başlıyor? Daha yeni uzaktan çalışmaya başlamış bir çalışanın bir işverenle ilişkilerinin zayıfladığını hissetmesinin nedenlerini belirlemek kolaydır. Birincisi, işyerinin artık bir başkasının mülkü değil, onların evi olması. Yıllardır üçüncü parti şirketlerle veya dışarıdan girişimcilerle çalıştığımızı ve bu ilişkilerin genellikle oldukça iyi sonuç verdiğini anlayana kadar bu bağlantı kaybının sorun yaratacağından endişelenebiliriz. Belki kendini dışarıdan çalışan bir girişimci gibi hisseden çalışan, eski tarz çalışan kadar iyi ya da daha iyi olacaktır
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Barış Özcan - Kullandığım En İyi Not Tutma Uygulaması
Söz uçar yazı kalır demiş atalarımız. Yaptıklarınızı ve yapacaklarınızı yazılı ve düzenli hala getirdiğinizde kendinizi daha rahat hissediyor musunuz? Bazılarımız renkli kalemleri bazılarımız, pürüzsüz yazan bir dolma kalemle not almayı tercih ediyor. Peki ya şimdilerde? Barış Özcan bu videosunda teknolojinin bize verdiği rahatlığı estetikle birleştiren kendisinin de kullandığı bir uygulamayı gösteriyor. Herkesin kendi notlarını, yaptıklarını, yapmayı planladıklarını, hayal ettiklerini aklınıza gelebilecek her şeyi dilediğiniz tasarımda yapabileceğiniz bir uygulama. Sen de kafandakileri yazıya aktarıp hayatını rahatlatmak istiyorsan hemen şimdi linki tıkla ve  uygulamayı nasıl kullanacağını izle.
HEMEN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
İnsanın Anlam Arayışı - Viktor E. Frank
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı'nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır.
Okurlar, Frankl'ın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı sağlayacak parlak bir metafora dönüştüğünü fark edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartre'dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında 'anlam'ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, 'İnsanı insan yapan nedir?' sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor...
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!