Sayı 22
​    25 Ağustos 2020

 
#HaftanınSözü 💬
''Ağaç meyvelerinden sistem sonuçlarından belli olur.''
Azra Kohen
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Liderlik #Ekip #GeriBildirim 💚
Asla Geri Dönmeyeceğim
Attığınız postalara günlerce cevap gelmediği oluyor mu? Telefon ile defalarca aramanıza rağmen geri dönüş alamadığınızda ne hissdiyorsunuz? Bir de bu insan iş arkadaşınız ya da birlikte çalışmak zorunda olduğunuz biri ise… Bu problemleri küçük bir kural ile ortadan kaldırabilirsiniz. Yazıyı okumak için için linke şimdi tıklayınız. 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#ÇalışanBağlılığı #Kültür #Yetenek ❤️
Üç Zihniyet Yapısı: Kapalı Akıllar, Gelişim Odaklılar, Başarı Merkezliler
Kapalı akıllı insanlar, gelişim odaklı insanlar ve başarı merkezli insanlar. Bu grupların birbirlerinden farkı nedir, ne elde eder ne edemezler, hayat amaçları nedir konuları ile ele alıyor. Peki gelişim odaklı bir insan olmak mı daha iyi başarı merkezli bir insan olmak mı daha iyi? Siz hangi gruptasınız, hangi grupta olmak isterdiniz? Zihniyetinizi size katacaklarını öğrenmek için linke tıklayarak Mümin Sekman'ın yazısını okuyunuz.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
İş ve Yaşam Dengesini Korumanın 5 Yolu
 
 
Çoğunluğun evden çalışmaya geçtiği bu dönemde, mesai saatleri dışına çıkan çalışma şekilleri iş ve özel hayat arasındaki dengenin de bozulmasına neden oluyor. Peki ne zaman sonlanacağı belli olmayan bu belirsizlik ortamında, daha sürdürülebilir bir çalışma hayatı planlamak mümkün mü?

​İşte, size 5 öneri! Yazıyı okumak için linke tıklayınız.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
İK'nın Sorumluluk Alanı Kurumsal Sonsuzluk Mudur?
Hepimizin bildiği gibi pek çok yönetici ve bazı akademisyenler; İK'nın organizasyonlarda yeteri kadar ağırlığını koymadığına inanır. Acaba bu, bir zamanlar bir yerlerde İK Müdürü'nden istediğini alamayan bireylerin ortaya attığı bir intikam biçimi midir? Yoksa İK'nın yeteri kadar takdir görmemesinin gerçekten temel nedeni olabilir mi
 
 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
TEDx Video Önerisi: Kendinize Yaratıcı Olmak İçin İzin Verin
Topluluğunuza, ailenize, arkadaşlarınıza yardım etmek istiyorsanız, kendinizi ifade etmek zorundasınız. Kendinizi ifade etmek için de kendinizi tanımak zorundasınız. Burada yaratıcılığın bir yolu var mıdır? Peki ya nasıl, yeteneklerinizden şüphe duyuyor musunuz? Yaratıcı doğulur mu, olunur mu? Ethan Hawke'nin yaratıcılığınızı özgürleştirecek konuşmasını izlemek için linke tıklayınız.
TEDX YAYININI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
Beş Sevgi Dili
Gary Chapman
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
Eğer sevginizi, eşinizin anlamadığı bir dilde ifade ediyorsanız, sevgi gösterdiğinizi hiç anlamayacaktır. Sorun iki ayrı dil konuşmanızdadır. Belki kocanız cesaret verici sözler duymak istiyor ama siz bir akşam yemeği pişirmenin onu neşelendireceğini düşünüyorsunuz. O kendisini hala kötü hissederken, siz hayrete düşüyorsunuz. 'Beş Sevgi Dili'nde, nasıl olduğunu anlamadan, sevginin eşsiz dillerini konuşmayı, anlamayı ve eşinize sevginizi etkili bir şekilde gösterip, karşılığında gerçek sevgiyi bulmayı öğreneceksiniz.
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!