Sayı 21
​    11 Ağustos 2020

 
#HaftanınSözü 💬
''Hayat geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır.''
Kierkegaard
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Liderlik #Ekip #GeriBildirim 💚
Aldığınız Geri Bildirimi Hemen Sınıflamanız Gereken 3 Kategori
Geri bildirimi aldınız, canınız sıkıldı, doğru olmadığını, adil olmadığını, bunu hak etmediğinizi düşündüğünüz ilk anda… Bunu değerlendirmek üzere şu 3 sepetten koyacak olursak neler olurdu? Sorunu & geri bildirimin kökenindeki mesajı anlamak ne kazandırır? Engage & Grow Koçu Bertay Fişekçi' nin ''Thanks for The Feedback'' kitabından yola çıkarak kaleme aldığı bu yazıyı okumak için linke tıklayınız. 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#ÇalışanBağlılığı #Kültür #Yetenek ❤️
Çalışan Bağlılığı ve Süper Güçler!
 
 
Çalışan bağlılığı yüksek olan şirketlerde karlılığın, verimin % kaç yüksek olduğunu biliyor musunuz? Bu katkının ya da diğer taraftan bakacak olursak katkı sağlamamanın ciroya yansımasını biliyor musunuz? Pelerinleri olmasa da ekibinizdeki süper kahramanları tanıyın, size ve şirketinize katkılarını görün. Engage & Grow CEO'su Işık Şerifsoy sizler için yazdı. Yazıyı okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Bağlılık süreklilik ister! Geçen yıl işine bağlıydı ama bu yıl değil
Yeniden bağlanma fikri, müşteri ilişkileri yönetiminden gelir. Satış temsilcileri, geçen yılki iyi müşterilerin bu yıl da iyi müşteriler olacağını tahmin etmenin yeterli olmadığını bilir. Bu nedenle sürekli olarak ilişkileri yenilemek üzerinde çalışır. Peki ya çalışanların işlerine bağlılığı? ''Çalışanlarımın işlerini yeniden sevmelerini nasıl sağlayabilirim?'' Bu konuda yöneticinin görevi nedir, İK'nın görevi nedir okumak için hemen linke tıklayınız.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Mükemmel Bir İşyeri Yaratmanın 6 Kuralı
 
 
Bir şirketin başarılı olabilmesi büyük ölçüde çalışanlarına bağlı. Bu noktada doğru yetenekleri iş gücüne katabilmek için İK yetkililerine ve yöneticilere büyük görev düşüyor. Sahip olunan İK verilerinin doğru analiz edilmesi ise işleri kolaylaştırıyor. Peki, ama nasıl?
 
 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
TEDx Video Önerisi: Geç Kalma , Harekete Geç! - Emre Başkan
Karar vermeniz gereken anlarda geri adım atmak istediğiniz oldu mu? Korku mu, endişe mi, kontrollü kaybetme fikrimi yalnız kalma fikri mi aklınızı karıştırdı? Hayallerimiz için harekete geçmeden önce bilmemiz gereken 3 sihirli maddeden bahsediyor. Emre Başkan'ın TED konuşmasını izlemek için linke tıklayınız.
TEDX YAYININI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
Mutluluk Dağıtmak  
Tony Hsieh
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
Onun için tutkuyla yaptığı, yaşam amacıyla tutarlı, ama aynı zamanda da kar edeceği işleri keşfetmek çok ama çok önemliydi. Çocukluğundan itibaren bunların peşinde koştu ve sonunda başardı. Akıcı ve keyifli uslubuyla Tony'nin iş ve özel hayatında öğrendiği dersleri çocukken kurduğu solucan çiftliği işinden zappos.com'a uzanan yolculuğu şeklinde anlatmaktadır. Kitapta yazarın tutkusunu nasıl keşfettiğini, zappos'un karlı ve başarılı bir şirkete dönüşmesinin arkasında yatan sıra dışı uygulamalardan örnekleri ve yaşam amacına nasıl ulaştığının hikayesini bulacaksınız.
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!