Sayı 20
​    28 Temmuz 2020

 
#HaftanınSözü 💬
''Kültür, stratejiyi kahvaltı niyetine yer.''
Peter Drucker
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Liderlik #Ekip #Beceriler 💚
Hepimiz Aynıyız ve Çok Farklıyız
Bundan yirmi yıl önce küreselleşme sadece büyüleyici bir vizyondu. Elbette küreselleşmeyi başaran şirketler vardı, ancak sayıları azdı. Bana öyle geliyor ki, hayatımıza internet teknolojisinin eklenmesi ile hızlanan küreselleşme, artık bizim tam gerçeğimiz. Rekabetin çok önemli bir parçası 'dünyevi' olmaktır. Peki, dünyevi olarak aynı anda farklılıkları yönetebilmenin, kültürel bir değişim gerektirdiğini ve göründüğü kadar kolay olmadığını düşündünüz mü? Engage & Grow Global CEO'su Işık Şerifsoy sizin için yazdı.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#ÇalışanBağlılığı #Kültür #Yetenek ❤️
Yapay Zeka Çağında Yetenek Kıtlığı Paradoksu
Tüm dünya sıra dışı dönüşümler yaşarken, Manpower'ın 2019 Yetenek Kıtlığı Raporu dünya genelinde firmaların yüzde 54'ünün, Türkiye'de ise yüzde 51'inin yetenekli çalışan bulmakta zorlandığını, hatta yetenek kıtlığının geçtiğimiz 10 yılda neredeyse ikiye katlandığını gözler önüne seriyor. Yapay zekanın, büyük verinin, arttırılmış gerçekliğin konuşulduğu, çok ciddi teknolojik buluşların yapıldığı, küreselleşmenin hızla arttığı bu yıllarda dünya üzerinde neden yetenek kıtlığı oluyor? 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Yeni süreçteki En Büyük Engelimiz de Yardımcımız da Aynı Kavram Olacak:KÜLTÜR
COVID-19'un patlak vermesi birçok çalışanı ve ekibi uzaktan çalışmaya zorladı. Bu yeni çalışma modeli aslında şirket kültürünü ve iç iletişimi test etmek için müthiş bir araç... 'Fiziksel etkileşim ve yüz yüze iletişim süreçleri olmadan, çalışanlar kendilerini bağlı veya verimli hissetmez' mitini de çöpe atacak gibiyiz. Çalışan bağlılığı ve iç iletişim süreçlerinin de yeniden revize edilecek olması kaçınılmaz bir gerçek. Peki eski taslar yeni hamama uyacak mı? Ne yapmalıyız? 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Her Yöneticinin Bilmesi Gereken 8 İnsan Kaynakları Analizi
Bir şirketin başarılı olabilmesi büyük ölçüde çalışanlarına bağlı. Bu noktada doğru yetenekleri iş gücüne katabilmek için İK yetkililerine ve yöneticilere büyük görev düşüyor. Sahip olunan İK verilerinin doğru analiz edilmesi ise işleri kolaylaştırıyor. Peki, ama nasıl?
 
 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
TEDx Video Önerisi: İnsan Nasıl Değişir? - Beyhan Budak
İnsanlar nasıl değişiyorlar? Değişirken neler yapmaya çalışıyorlar? Nerede hata yapıyorlar? İnsanın gerçekten değişmesi mümkün mü? Tüm bu soruların cevaplarının arandığı bu konuşma, Beyhan Budak'ın insanın değişim süreci hakkındaki bilgi, gözlem ve deneyimlerini bize sunuyor.
TEDX YAYININI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
İnsan Odaklı Liderlik
Sinan Canan & Sesil Pir
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
''En iyi liderlerin hem aklı hem kalbi harekete geçirenler olduğu artık kabul edilmekte. Bilimsel veriler bu çalışma şeklinin verimliliği ve katma değeri arttırdığını, kaliteli iş gücünü elde tutma oranını yükselttiğini ve daha da önemlisi mutlu çalışanlar yarattığını göstermekte. Pir ve Canan, bu güçlü ve zihin açan kitapta insan odaklı liderliğin gücünü etkileyici bir biçimde ortaya koyuyor. Ziyadesiyle tavsiye ederim.''

James R. Doty, M.D.

Nöroşirurji Profesörü, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!