Sayı 19
​    14 Temmuz 2020

 
#HaftanınSözü 💬
''Eğer başkalarının mutluluğunu istiyorsan, merhamet göster. Kendin mutlu olmak istiyorsan, merhamet göster.''
Dalai Lama
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Liderlik #Ekip #Beceriler 💚
COVID Sonrasına Damga Vuracak Liderler ve Özellikleri
Lider olarak siz bu geçiş döneminde bu becerileri edinmek için neler yapıyorsunuz? Oldukça sözü edilen fakat çok da ''yerleşmemiş'' bazı liderlik özelliklerinin, pandemi sonrası çalışan bağlılığını sağlayabilmek için bir ön koşul olarak ortaya çıkması bekleniyor. Peki bu özellikler neler? Gelin, bu beklenen yeni liderlik özelliklerinden bazılarını maddeler halinde inceleyelim. Engage & Grow Koçumuz Bertay Fişekçi sizler için yazdı.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#ÇalışanBağlılığı #Çeviklik #Değişim ❤️
Agile İçin Sanki Bir Kültür Ön-Şartı; Engage&Grow
Siz hangilerine daha çok değer veriyorsunuz? Süreçler ve araçlardan ziyade bireyler ve etkileşimlere? Kapsamlı dökümantasyondan ziyade çalışan yazılımına? Sözleşme pazarlıklarından ziyade müşteri ile işbirliğin, bir plana bağlı kalmaktan ziyade değişime karşılık vermeye? Agile Manifestosunun anlamını kaçırmayın. İş dünyasında anlamlı bir kültür değeri yaratmak istiyorsanız önce Engage & Grow Koçumuz Artemiz Güler'in bu manifesto üzerine hazırladığı yazısını okumanızı tavsiye ederiz. 
 
 
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
İK'da Dijital Dönüşümle Yaşanan Büyük Kültürel Değişim Yönetim
Değişim hızının hiç olmadığı kadar arttığı günümüzde küreselleşme ve bilgi toplumunun gelişimiyle birlikte dünyanın birçok yerinde İnsan Kaynakları yönetimi uygulamaları da gelişmekte ve değişim göstermektedir. Kurumlara düşen değişimin gereğini karşılamak ve durağan kalmamaktır. Başta İnsan Kaynakları alanında dönüşümün başlamasını değişimin anahtarı olarak görmektir. İK dünyasında geçmişten bugüne neler değişti? Bu sorunun cevabını almak için hemen bu yazıyı okuyun.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Kalite Yönetiminde Kişisel Gelişimin Önemi
 
 
Kalite yönetim sistemleri ile kişisel gelişim arasında nasıl bir bağ var? Sistemi kuran, kullanan, geliştiren bireyin payı nedir? Sistemlerde sürekli geliştirmeyi ancak kendini sürekli geliştirebilen bireyler mi sağlayabilir? Bayat felsefesi olarak olumlu bakış açısını benimsemek denebilir kişisel gelişim için. Dr. Ahmet Yalçınkaya'nın yazısını okuyarak kalite yönetiminde kişisel gelişimin önemini keşfedin.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
TEDx Video Önerisi: Google'da günlük şefkat - Chade-Meng Tan
Google'ın 'Neşeli İyi Üyesi' Chade-Meng Tan, şirketin günlük işlerinde nasıl merhamet uyguladığını ve cesur yan projelerini anlatıyor. Dünyanın en mutlu insanından, şevkatin iş yaşamına katkılarından, liderlere kattı sağlayan 3 temel özelliği anlattığı TED videosunu kaçırmadan, izlemek için linke tıklayın ve şefkatin eğlenceli olduğunu keşfedin.
 
 
TEDX YAYININI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
İşyerinde 5 Takdir Dili -  Gary Chapman & Paul Whit
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
Çalışanların işyerinde kendilerine değer verildiğini hissetmeleri günümüzde çok önemli. Ama takdir çalışanlara anlamlı gelecek şekillerde iletilmediğinde sorun yaşanıyor. Dr. Gary Chapman ve Dr. Paul White, işverenlere ve yöneticilere şu konularda yardımcı oluyorlar: Çalışanların sadakatini yükselterek personel değişim oranını düşürmek. Kuşkuculuğu azaltarak daha olumlu bir iş ortamı oluşturmak. Çalışanlarınıza kendilerine değer verildiğini hissettirerek bağlılık düzeylerini yükseltmek. Çalışanları tanımaya dayalı etkisiz yaklaşımı özgün takdirle değiştirmek. İster işveren olun, ister çalışan ya da gönüllü sağlıklı, keyifli, motive edici bir iş ortamı yaratmanızı sağlayacak. 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!