Sayı 18
​    30 Haziran 2020

 
#HaftanınSözü 💬
''Sesini değil, sözünü yükselt; çiçekleri büyüten yağmurdur, gök gürlemesi değil.''
Mevlana
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Liderlik #İletişim #Röportaj 💚
Çevik Liderlik ve İç İletişim Hakkında Engage & Grow Koçumuz Evrim Yerli ile Röportajımızı Okuyun!
Çalışanların bu dönemde ihtiyaç duyduğu en önemli şey nedir? Liderlik değişti mi? İç iletişim nasıl olmalıdır? 2014 yılından bu yana Evolve Leadership and Coaching'in kurucusu olarak Türkiye'de ve yurt dışındaki kurumlara hizmet veren öğretim görevlisi ve aynı zamanda bir Engage & Grow Koçu olan Evrim Yerli ile Çevik Liderlik ve İç İletişim konulu bir röportaj yaptık. Keyifli okumalar diliyoruz!
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#ÇalışanBağlılığı #DüşünceYapısı #İlişkiler ❤️
Anlamlı Bağlar Oluşturma
 
 
Yabancı kaynaklarda özellikle son yıllarda basılan Human Resources Management kitaplarında her bölümün sonunda o bölümde anlatılan konuların bağlılık ile ilişkisine, bağlılık sağlayabilmek için nasıl kullanılabileceğine değinildiğini biliyor muydunuz? Etkili dinleme becerilerinizin geliştirilebilir olduğunu ve nasıl yapacağınızı öğrenmek ister misiniz? Engage & Grow Koçumuz Dr. Esma Görkem Ersoy sizin için yazdı. Keyifli okumalar!
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
10 Maddede Etkili Seçme ve Yerleştirme Süreci
Doğru adayı doğru işle buluşturmak İnsan Kaynakları uzmanlarının öncelikli görevi. İnsanların doğru işlerde istihdam edilmesi verimliliği artıran bir detay olarak karşımıza çıkıyor. ''Seçme ve yerleştirme sürecini nasıl daha etkili hale getirebilirim?'' diye merak ediyorsanız, İnsan Kaynakları danışmanı ve eğitmen Tuğba Kaplan'ın hazırladığı etkili bir seçme - yerleştirme süreci için dikkat etmemiz gereken konular listesini mutlaka okumalısınız.
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Online Eğitim Planlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Pandemi sonrasında yeni normallerin neler olacağı hakkında konuşulurken, iş yaşamına getireceği farklı farklı birçok değişiklikten de bahsediliyor. Uzaktan eğitimlerin de bu değişiklikler arasında yer alacağını ve normalleşme süreci başladıktan sonra da devam etmesini bekliyoruz. Bu makalede kurumların çalışanları için uzaktan eğitim modellerinden biri olan online eğitimleri planlarken nelere dikkat etmesi gerektiğine değiniliyor.
 
 
HEMEN OKUYUN!
TEDx Video Önerisi: Zihniyetinizi Değiştirme ve Geleceğinizi Seçme - Tom Rivett-Carna
''İnatçı iyimserlik hayatlarımızı anlam ve amaç ile doldurabilir.''
Büyük sorunlar söz konusu olduğunda, genellikle bir dönüm noktasında dururuz: ya büyük değişime karşı güçsüz olduğumuza inanırız ya da meydan okumak için yükseliriz. Politik stratejist Tom Rivett-Carnac, iklim değişikliğiyle veya başka bir kriz ile başa çıkabilmek için ve inatçı bir gelecek inşa etmek için gereken eylemi sürdürmenin ''inatçı iyimserlik'' anlayışı olduğunu söylüyor. 
TEDX YAYININI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
Liderliğin Kalbinde Duygusal Zeka ile Sonuç Almak
 
 
Liderler EQ'ya (duygusal zekâya) neden ihtiyaç duyar? EQ'yu geliştirmek mümkün müdür? Nasıl geliştirilir? İş yaşamında EQ nasıl kullanılır? Liderliğin Kalbinde, özellikle iş dünyasında sağlam adımlarla yükselmek, başarılarıyla öne çıkarken aynı zamanda çevresindekiler ve çalışma arkadaşları tarafından sevilen ve saygı gören biri olmak isteyen herkes için önemli bir rehber.
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
'Ekiplerinizle Yeniden Birlikte Gönülden Bağlı' programımızla yüzlerce insan kaynakları profesyoneli ve işletme sahibi ile yeni normalde çalışan bağlılığını artırmanın yollarını konuştuk. Binlerce iş insanına varan bir etki yarattık! Peki siz yeni normalde ekiplerinizin şirketinize bağlılığını nasıl sağlayacaksınız? 
ÇALIŞAN BAĞLILIĞI PROGRAMLARINDAN FAYDALANMAK İÇİN TIKLAYIN!
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!