Sayı 17
​    16 Haziran 2020

 
#HaftanınSözü 💬

''Okunu hedeften öteye atan okçu, okunu hedefe ulaştıramayan okçudan daha başarılı değildir.''
Montaigne
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Anlam #Takdir 💚
Çalışanlarının İşlerine Bağlı Olmamalarının 3 Sebebi
Çalışan bağlılığının, bireysel olarak bizlerden şirketimizin karlılığına kadar birçok konuyu etkilediğini artık biliyoruz. Peki kendi şirketimizde ve bireysel olarak kendimizde çalışan bağlılığı kavramını nasıl gözlemleyebiliriz? Hangi noktalara bakmak gerekiyor? Çalışanların işlerine bağlı olmamalarının 3 sebebinin ne olduğunu öğrenin. Engage & Grow Koçumuz Bertay Fişekçi sizin için yazdı...
HEMEN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#ÇalışanBağlılığı #YeniÇalışmaOrtamları #İşeDönüş ❤️
Çalışan Bağlılığı Covid19 Ortasında Tarihi Yükselişini Sürdürüyor
Çalışan bağlılığı araştırmaları yapan Gallup'un, Covid19 sürecinde yaptığı araştırmanın sonuçları bir hayli etkileyici. Bu süreçte çalışan bağlılığı arttıı mı azaldı mı, sebepleri neler, analizleri ve değerlendirmeleri okumak için hemen sizin için tercüme ettiğimiz yazıyı blogumuzdan okuyabilirsiniz.  
ARAŞTIRMAYI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Post Pandemide Yaşam ve İş Hayatı Nasıl Olacak?
Tıp doktoru Dr. Alp Sirman, ilgi alanı mimariyi de katarak koronavirüs salgını sonrası yeni dünyada çalışma sisteminin nasıl olması gerektiğini anlattı. Uzaktan çalışma, ofisten çalışma yeni çalışma düzenimiz nasıl olacak? Uzmanların gözünden yaşam ve iş nasıl olacak okumak için hemen linke tıklayın. 
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
İşiniz Sizin İçin Ne Kadar Anlamlı? Hiç Düşündünüz Mü?
Otonomi, karmaşıklık, çaba ve ödül arasındaki ilişki bu alt başlıkları işiniz ile birleştirebiliyor musunuz? Peki anlam arayışınıza deva olacak yollar gösteriyor olabilir mi?
''Çok çalışmak, hiçbir anlam taşımadığında bir hapis cezasıdır.'' - Çizginin Dışındakiler
HEMEN OKUYUN!
TEDx Video Önerisi: Dan Pink ile Şaşırtıcı Motivasyon Bilimi Üzerine 
Kariyer analisti Dan Pink, sosyal bilimcilerin bildiği ama yöneticilerin bilmediği bir gerçekten yola çıkarak motivasyon bilmecesini inceliyor: Geleneksel ödüller düşündüğümüz kadar etkili değildir. Aydınlatıcı hikayeleri ve belki de sizi ileri götürecek yolu dinleyin.
TEDX YAYININI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
Çizginin Dışındakiler - Malcolm Gladwell
Bazı insanlar neden başkalarından daha başarılı olur?

Başarılı insanlar hakkında anlatılan bir hikaye vardır; onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Outliers'te Malcolm Gladwell başarının gerçek hikayesinin bundan çok farklı olduğunu ve bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bunların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini iddia ediyor. Mesela aileleri, doğum yerleri ve hatta doğum tarihleri… Başarının hikâyesi başta göründüğünden daha karmaşık ve çok daha ilgi çekici…
 
 
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!