Sayı 16
​    2 Haziran 2020

 
#HaftanınKarikatürü 💬
 
 
#Liderlik #İşeDönüş #DuygusalZeka 💚
Zorlu Zamanların Etkili İlacı: Güçlü Liderlik
Zorlu dönemlerde liderlerin, duygusal zeka kavramı ile beraber çok fazla gündeme gelen öz yönetim, öz farkındalık, ilişki yönetimi ve sosyal farkındalık  gibi becerilerini hızla geliştirmeleri ve günlük hayatlarında uygulamaları gerekiyor. Güçlü liderliğin takviye vitaminlerini öğrenmek için hemen yazıyı okuyun.
HEMEN OKUYUN!
#ÇalışanBağlılığı #Psikoloji #Değerler #İşeDönüş ❤️
VUCA 2.0: Konfor Alanının Dışına Çıkan Organizasyonlar
İnsanın doğası gerçekten VUCA Dünyası'na uymuyor mu?

Böyle bir dünyaya, doğamız gerçeklerini de göz önünde bulundurarak ayak uydurabilmemizin yolları nelerdir?

Bir önceki Vuca ile ilgili yazıda bu sorular sorulmuştu, konu ile ilgili ikinci yazıda bu soruların cevaplarını bulacaksınız. Cevapları hemen okumak için tıklayınız. 
HEMEN OKUYUN!
Koronavirüs Önlemleri: Eve Kapanış Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliklerini Büyütüyor
Karantina sürecinde evden çalışanların sayısı arttı, 1 Haziran itibari ile geri dönüşler yüksek oranda ama çoğumuzun bu dönemde deneyimlediği uzaktan çalışma şekli birçok firmanın iç dinamiğine yerleşti bile.

Peki ya uzaktan çalışan annelerin ve babaların yaşadığı zorluklar neler? Cambridge, Oxford, Zürih Üniversitelerinden iktisatçıların yaptığı bir araştırmayı konu alan BBC'nin haberini okumak için linke tıklayınız.
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
Covid-19 Sonrası İş yerlerine Geri Dönüş Planı
Geri dönüşü planlayan şirketler için bu süreç nasıl kurgulanmalı, hiçbir şey olmamış gibi ofislere dönüp çalışmaya mı başlanmalı yoksa öncesinde çok detaylı bir ön hazırlık mı yapılmalı? Yeni dönem her an önlemlerin üst seviyede tutulması gereken son derece dinamik bir dönem dünyanın dört bir yanında şirketlerin neler yaptığını öğrenin.
HEMEN OKUYUN!
TEDx Video Önerisi:
Brene Brown: Kırılganlığın Gücü
Uzaktan çalışmanın genel zorlukları neler? Yöneticiler uzaktan çalışanlarını nasıl destekleyebilir? Uzaktan çalışmayla ilk defa karşılaşan yöneticilere diyeceğimiz şu: Bunu da başaracaksınız. Uzakları kaldırıp birlik olmak, yeni çalışanlarınızı işe hızlı adapte edebilmek için Harvard Business Review tarafından hazırlanan bu yazıyı mutlaka okumalısınız.
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
Mümin Sekman - Kişisel Ataleti Yenmek
Bir şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz. Yapmamakla neler kaybettiğinizi ve yaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz. Ama yine de hiçbir şey yapmıyorsunuz. Sizi durduran nedir? Atalet!

Bu kitap, ataletli ruh halinden kurtulmak isteyenler içindir. Atalet halini analiz eden ve ataletle başa çıkma yollarını gösteren, Türkçede ilk ve tek kitaptır.
 
 
 
 
KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!