Sayı 15
​    6 Mayıs 2020

 
#EvdeKal🏠
 
 
#ÇalışanBağlılığı #Sağlık #Mutluluk 💚
Korona Günlerinde Çalışan Bağlılığı Nasıl Sağlanır?
Çalışan bağlılığı insan kaynakları çevrelerinde en çok konuşulan ve üzerinde en çok tartışılan konulardan biri. İçinde bulunduğumuz salgın krizi nedeniyle uzaktan çalışmaya başladığımız bu dönemde ise önemi biraz daha arttı. Çalışan Bağlılığı Uzmanı Bertay Fişekçi, şirketlerin korona günlerinde çalışan bağlılığını arttırabilmek için neler yapması gerektiğini yazımızda anlattı.
HEMEN OKUYUN!
#ÇalışanBağlılığı #Değerler #Yetkinlikler ❤️
2020'De İşverenlerin İstediği 10 İş Yetkinliği
 
 
2020'ye girerken başımıza bunların geleceğini pek tahmin edemezdik... 2020'nin ikinci yarısından ve sonrasında işverenlerin aradığı/arayacağı iş becerilerini bilerek ve onları geliştirerek kendimizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bu yazıda kritik bilgileri bulabileceksiniz.Haberi okuyarak 2020'de işe alım yapanların arayacağı 10 iş yetkinliğinizi geliştirin! 
HEMEN OKUYUN
Çalışanlarda En İyisini Ortaya Çıkaran Bir Çalışma Kültürü Oluşturmanın 3 Yolu
Aidiyet duygusu hissediyor musunuz? İş dışında da ne hissetiğinizi arkadaşlarınız ile paylaşıyor musunuz? Kırılgan olduğumuz noktalarda karşılaşılan bir kucaklamanın önemi size ne hissettirir? Farklı fikirlere sahip olduğumuzda iletişim dilimizi kültürümüz belirleyecektir. Çalışanlarda en iyisini ortaya çıkaran bir çalışma kültürü oluşturmanın 3 yolu için tıklayın.
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN
Kapsayıcı Liderler Kurumlar için Neden İyidir ve Nasıl Kapsayıcı Bir Lider Olursunuz?
Duygusal Zeka yetkinliklerinin uygulanması ile ulaşılan kapsayıcılığın, özellikle liderler için önemli bir beceri olduğu birden çok araştırma ile gösterilmiştir. Juliet Bourke ve Andrea Espedido bu makalede konu ile ilgili yaptıkları araştırma sonuçlarını paylaşıyor ve kapsayıcı olan ve olmayan liderlerin belirgin davranış özelliklerini sıralıyorlar. 
HEMEN OKUYUN
Çiçeği Burnunda Uzaktan Çalışanlarınızı Yönetme Rehberi
Uzaktan çalışmanın genel zorlukları neler? Yöneticiler uzaktan çalışanlarını nasıl destekleyebilir? Uzaktan çalışmayla ilk defa karşılaşan yöneticilere diyeceğimiz şu: Bunu da başaracaksınız. Uzakları kaldırıp birlik olmak, yeni çalışanlarınızı işe hızlı adapte edebilmek için Harvard Business Review tarafından hazırlanan bu yazıyı mutlaka okumalısınız.
HEMEN OKUYUN
#EtkinlikÖnerisi 🧡
 
 
Corona salgını ile başlayan çalışma şeklindeki değişiklikler çalışan bağlılığı oranlarını da önemli ölçüde etkiledi. ⠀
''Çalışan bağlılığımı nasıl koruyabilirim? Uzaktan liderliğin şartları neler? Ekiplerime liderlik yapabilecek miyim?'' gibi sorular iş verenleri huzursuz ediyor.⠀
Engage & Grow koçumuz Ümit Erdem, 7 Mayıs Perşembe günü vereceği ''ZOR ZAMANLARDA ÇALIŞAN BAĞLILIĞI'' online seminerinde corona günlerinde çalışan bağlılığı nasıl artırılır konusu konuşacak. ⠀
KAYDINIZI TAMAMLAYIN
 
 
Evde Etkinlik 
Evlerimizde kaldığımız bu günlerde sosyal etkinliklerden mahrum kalmayalım. Kültür & sanat, eğitim, felsefe, sağlık & yaşam, aile & çocuk, e-seyehat konuları ile ilgili çok sayıda güncel etkinlik bulabileceğiniz muazzam bir kaynak için hemen linke tıklayınız.
ETKİNLİKLERE GÖZ ATIN
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!