Sayı 12
​     24 Mart 2020

 
#EvdeKal🏠
 
 
#Duygular #KişiselGelişim #İşletmelereBaharGeliyor 💚
Zor Zamanlarda Kaygılarınızı Yönetmek İçin 5 Yöntem
Geçirdiğimiz zor zamanlarda çoğumuz işlerimizin ne olacağını düşünüyoruz. Peki ya işin psikolojik tarafı? Biz ne hissediyoruz? Beyhan Budak bu videosunda bize kaygı ve nasıl baş edeceğimizle ilgili çok güzel bilgiler veriyor. Bu bilgileri sizin için derleyerek blogumuza koyduk. Kaygılarınızla baş etmeyi öğrenmek için göz atın.
HEMEN OKUYUN!
#YeniDünya #Ekip #İşletmelereBaharGeliyor ❤️
İş Yerlerinde Mutlu Olmak İle Alakalı Bir Kelime Olduğunu Biliyor Muydunuz?
'İş' anlamına gelen 'arbejde' ve 'mutluluk' manasındaki 'glæde' kelimelerinin birleşimi olan 'arbejdsglæde' 'iş yerinde mutluluk' demek.

Diğer Nordik dillerinde de var olan bu kelime gezegendeki başka hiçbir dilde bulunmuyor. Danimarka'daki işyerlerinin çalışanlarını mutlu etmek için gelenekleri var. 
FAZLASINI ÖĞRENİN!
Coronavirus Sırasında Evden Çalışırken Ekip Ruhu Nasıl Canlı Tutulur?
Uzaktan çalışmaya başlama konusunda belirsizlikleriniz varsa size birkaç önerimiz var. Personelinizi gereğinden fazla zorlamanıza gerek olmadığını unutmayın. Burada küçük hareketler, ekip çalışmasının kıvılcımını canlı tutmak için yeterli olmalıdır. Blogumuzdan daha fazlasını öğrenin.
EKİP RUHUNUZU CANLANDIRIN!
İş Yeri İletişiminin, Verimliliğin Üzerindeki Etkileri
İşyerindeki verimliliği artırmada, iletişim tekniklerinin ve stratejilerinin büyük önemi vardır. Azalan ve ya durulan üretkenlik, genellikle çalışanların motivasyonunun ya da işine bağlılığının azlığıyla sınırlandırılır. Bunların her ikisi de daha iyi iletişim ile geri döndürülebilir. 

​İşyeri verimliliğini artırmak için hangi adımları atabilirsiniz? Aşağıdakiler daha iyi iletişim ve daha fazla üretkenlik sağlayacak en iyi uygulamalardır.
HEMEN OKUYUN!
İşverenlerin 2020'de İstedikleri En İyi Programlama Dilleri ve Teknoloji Becerileri
Bu haber bize birçok becerinin iş dünyasında önemli olduğunu ancak doğru programlama dilini ve ya platformunu bilmiyorsanız işi almanızın zor olacağını söylüyor. Habere göre araştırma ekibi şirketlerin en çok ihtiyaç duydukları becerileri ortaya koymak için 2014-2019 yılları arasında Indeed.com'daki iş ilanlarını inceledi.  İş arayışınıza ve kariyerinizi nerede geliştireceğinize odaklanmanıza yardımcı olacak teknolojide trend ilk 5 programlama dilini ve becerisini sundu. 
OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!
#KitapÖnerisi 🧡
 
 
Hygge - Danimarkalıların Mutluluk Sırrı
Meik Wiking
Danimarka'nın, dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke olduğu kabul edilir. Onlara göre bu mutluluğun sırrı tek bir sözcükte saklıdır: HYGGE. Dünyaca ünlü Mutluluk Araştırmaları Enstitüsü'ne başkanlık eden Meik Wiking, tüm bu tanımların ötesine geçip hayatınızda hygge anlar yaratabilmeniz için bu kitapta size rehberlik ediyor. Hygge, size en az bir Danimarkalı kadar mutlu olabilmenin yollarını sunuyor…
 
KİTABI SATIN ALIN!
 
 
Engage & Grow Türkiye
Organizasyonlara ve çalışanlarının zihinlerine yepyeni renkler kazandırmak için buradayız.
Engage & Grow Türkiye
Halaskargazi Cad. No: 114/8 34363 Osmanbey, İstanbul
+90 212 291 12 00  info@engageandgrowturkey.com
Mersis No: 0396065322000017
​​Bizi takip etmeyi unutmayın!