Işık Şerifsoy

Biyografi

Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Işık Şerifsoy iş hayatına Türkiye’nin alanında öncü firmalarından olan Alarko’da başladı. Daha sonra Komili ve Apple Bilkom da dış ticaret, satın alma, operasyon bölümlerinde yöneticilik yaptı. 1995’de IT sektöründe dünya devi markalardan Packard Bell ve Handspring bilgisayarlarının Türkiye’ye gelişinde kurucu ortak olarak görev aldı ve ürünlerin Türkiye piyasasına girişi, tanıtım ve dağıtımında aktif rol oynadı.

Uzun yıllar IT sektöründe üst düzey görevlerden sonra, 2005’de iş hayatına yine Türkiye’nin tıbbi bantlar konusunda lider firması olan Betasan Bant San.’de Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini alarak devam etti. Burada üretim, kalite, satın alma ve planlama alanlarında yenilikçi uygulamalarla şirket işleyişi ve üretim verimliliğinde önemli gelişmeler sağlayan çalışmalara imza attı. 2009’da sağlık sektöründe radyoloji alanında uzaktan raporlama hizmetleriyle sektöre öncülük yapan Euromed Grubu’nda genel müdürlük görevi üstlendi.

2012 yılında Association for Coaching (AC) onaylı İstanbul Bilgi Üniversitesi 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk sertifika programını tamamlayarak profesyonel hayatını koçluk yaparak sürdürmeye başladı. İş sahipleri platformu BNI (Business Network Int’l)’da 5 yıl grup direktörlüğü yaptı. Halen ortağı olduğu SenkronCoach’da işletme koçluğu yapmakta ve Avusturalya kökenli Engage & Grow şirketinin Çalışan Bağlılığı Artırma Programlarında sertifikalı fasilitatör olarak görev almaktadır.

Biography

Isık Serifsoy has graduated from Kadikoy Anadolu High school and Bogazici University Business Administration.
She started her business career at Alarko, one of the pioneering companies in Turkey.
She has worked in Komili, Apple and Bilkom as manager in import/export, purchasing and operations departments.

In 1995, she was a partner in the introduction of Packard Bell and Handspring to the Turkish market, both worlds leading brands in IT sector. She played an active role in market penetration, marketing and distirbution of both brands.

After many years of experience in IT sector at upper managerial positions, in 2005 she continued her career as Assistant General Manager responsible of Production at Betasan Bant San. the leading company in sanitary bandages in Turkey. At Betasan she used innovative techniques in production, quality, purchasing and planning to achieve considerable improvements in workflow as well as the efficiency of production.

In 2009 she became the General Manager of Euromed Group, the pioneering healthcare company that has started distant repoting in radiology.

In 2012, she contined her professional career as a coach after completing Association for Coaching (AC) approved program at Istanbul Bilgi University ‘4 Boyutlu Profesyonel Kocluk’ certificate. She has worked for 5 years as group director at a business owners platform BNI (Business Network International).

Presently she is a partner at SenkronCoach where she works as a business coach and she is a certified facilitator for Engage & Grow an Austalian based workers engagement program.

Müşteri Görüşleri / Testimonials

Tempo Makina – Kırmızı Kuşak Çalışan Bağlılığı Arttırma Programı

2 Kasım 2017 – 17 Ocak 2018 tarihleri arasında Tempo Makina A.Ş. ‘de uyguladığımız Red Belt (Kırmızı Kuşak) Çalışan Bağlılığı Arttırma programı ile şirkette takım ruhu canlandı, çalışanlar arasında samimiyet ve güven pekişti. Bunlar sonucunda departmanlar arası iş birliğinin ve motivasyonun arttığına birlikte tanık olduk.

   

   

  Engage & Grow çalışan bağlılığını arttırmayı amaçlayan firmalar için karlılık, verimlilik ve liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik, aksiyon temelli nöroloji bilimi verileri kullanılarak tasarlanmış, başarısı kanıtlanmış bir programdır.

  ADRES

  Halaskargazi Cad. No: 114/8
  34363 Osmanbey, İstanbul

  TELEFON

  +90 212 291 12 00

  E-MAİL

  info@engageandgrowturkey.com